Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Zastávku u Bytexu bude hlídat kamera

Součástí zastupitelstvem schváleného programu prevence kriminality pro rok 2008 by měla být i instalace nového kamerového bodu u zastávky Bytex v Rumburku, která se stává dost často terčem útoků vandalů, a to i přes zvýšený dozor hlídek městské policie.

Kamera by měla kontrolovat celou oblast parku i budovu pošty. Rozšíření kamerového systému v Rumburku bude město stát 140 tisíc korun, dalších 560 tisíc korun by měla tvořit dotace z ministerstva vnitra. Program prevence kriminality počítá i se změnou signálu komunikačního zařízení městské policie z analogového na digitální.

Tím by se zlepšila kvalita přenosu a vznikla by i možnost využití GPS pro určení polohy mobilních radiostanic, nutných k výkonu služby městských strážníků. Nových přenosných radiostanic by mělo být šest, čtyři pro městské strážníky, jedna pro rumburské hasiče a poslední pro posádku OO PČR Rumburk. Využití těchto radiostanic by mělo přispět k lepší komunikaci zejména v krizových situacích, jako jsou požáry, živelné pohromy, dopravní nehody apod.

O dotaci ve výši sto tisíc korun v rámci programu prevence kriminality žádá u Ministerstva vnitra ČR i Farní charita Rumburk na svůj projekt „Žijeme spolu“, jehož cílem je pomoc a péče o děti a mládež z ohroženého prostředí.

Koordinátor prevence kriminality Petr Mark počítá i s vytištěním Kapesního průvodce pro mimořádné situace, který by obsahoval rady a informace, jak se zachovat v kritických situacích. Tato brožurka bude určena dětem. Město na její výrobu požádalo o dotaci u Ministerstva vnitra ČR ve výši 80 tisíc korun. Realizace všech čtyř projektů bude stát více jak jeden milion korun, město by se mělo podílet částkou 200 tisíc korun, Farní charita Rumburk by měla přispět dvaceti tisíci korunami. Zbytek by měl být hrazen z dotací Ministerstva vnitra ČR.

Tisk Tisk | E-mail E-mail