Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Studenti z rumburské „polygrafky“

V listopadu a prosinci loňského roku se studenti SOŠ mediální grafiky a polygrafie opět zapojili do dvou dobrovolnických sbírek a pomohli tam, kam pomoc státu nedosáhne.
První sbírka „Dejte šanci dětem z ulice“ získává finanční prostředky na projekt Šance, preventivní a humanitární program podporující děti a mladé lidi, kteří se ocitli bez domova (často bývalí chovanci dětských domovů, děti z rozvrácených rodin apod.). Projekt si klade za cíl jejich resocializaci (návrat do společnosti) pomocí například terapeutických pracovních dílen. Studentům polygrafické školy se pro tento projekt podařilo prodejem propisek smontovaných přímo „dětmi ulice“ vybrat přes 3.000 Kč.
Druhá sbírka – „Červená stužka“ – je zároveň osvětovou kampaní a zaměřuje se na boj s nemocí AIDS, o které se bohužel mnoho lidí domnívá, že v České republice již není aktuální.
Opak je ale pravdou, tato nemoc je nejen ve světě, ale i u nás stále na vzestupu a stále ještě patří mezi nemoci nevyléčitelné. Studenti polygrafické školy získali prodejem symbolických červených stužek pro tuto sbírku přes 4.000 Kč.
Děkuji všem rumburským občanům, kteří také nezůstali lhostejní a studentům do některé ze sbírek přispěli.

Tisk Tisk | E-mail E-mail