Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Ve šlágru kola byli domácí výrazně lepší SK Stap Tratec Vilémov – Brozany 4:2 (2:0)

V posledním utkání letošní soutěže hostil domácí Vilémov jistého postupujícího do divize – mužstvo Brozan.
Utkání mělo náboj vzhledem k tomu, že obě mužstva se v tomto ročníku pohybovala na prvních dvou místech a souboj o postup do divize byl prakticky po celé jaro zúžen jen na tyto dva skvělé celky. Domácí před rekordní návštěvou 380 diváků předvedli opět velice kvalitní výkon. Kromě desetiminutového výpadku na začátku druhé půle, kdy inkasovali díky své nesoustředěnosti zbytečně dvě branky, byli po celé utkání jasnými pány na hřišti a kdyby využili i další výborné šance, tak mohl být výsledek pro hosty mnohem krutější.
O dramatické chvíle během utkání nebylo nouze. Již ve druhé minutě museli domácí střídat po nešťastné srážce kanonýra Greni s bekem hostí. Vilémovského útočníka, který hřiště opustil na nosítkách, vystřídal Lehrl.
Sedmnáctá minuta zahřála u srdce vilémovské fanoušky. Po krásné akci dvojice Kotiš – T. Jägr, kteří přehráli obranu hostí, si Kotiš dokonce dovolil v malém vápně kličku před brozanským gólmanem a pohodlně dopravil míč do prázdné branky. O devět minut později prochází vilémovský Kotiš mezi třemi beky a uličkou přihrává na Lehrla, který se vydává sám proti gólmanovi. Ten gólovou šanci likviduje vlastní hrudí. Podruhé vyniká hostující brankář ve 35. minutě, kdy bravurně vytahuje na další rohový kop.
Čtyřiačtyřicátá minuta zaznamenává trestný kop domácího Hyky, který ze strany našel dobře postaveného Lehrla a ten hlavou zvyšuje 2:0.
Ve druhé půli došlo u obou mužstev ke střídání dalších hráčů z lavičky a hosté si výrazně pomohli posílením ofenzívy o kanonýra Šimáčka. Domácí trochu ukonejšeni jednoznačným vývojem hry a vedením 2:0 trochu vypustili prvních patnáct minut a výsledkem toho bylo nečekané vyrovnání ze strany hostí. Pak však domácí znovu ožili a dokázali, že mají v současnosti zřejmě nejlepší kádr v krajském přeboru.
Třetí gól vilémovského týmu přichází v 81. minutě, kdy se Svoboda levačkou z hranice velkého vápna trefuje k tyči, o osm minut později udělal domácí Hyka z obrany hostí slalomovou dráhu, po třech kličkách přistrčil míč na T. Jägra a ten si dal ke svým narozeninám dárek v podobě poslední branky v síti soupeře v této sezóně a stanovil skóre na 4:2.
Domácím hráčům se pak dostalo při závěrečné děkovačce zasloužených ovací, neboť předváděli na jaře skutečně skvělé výkony a druhé místo v krajském přeboru podtrhli ještě středečním titulem v Severočeském SIAD CUPU.
Na konci utkání si všichni navlékli trika, kde byl nápis Vítěz Severočeského poháru SIAD CUP 2007, medaile, oba poháry a znovu zatančili všem přítomným divákům svůj vítězný rituál, za který se jim diváci odměnili bouřlivým aplausem. Další společné oslavy pak ještě pokračovaly do ranních hodin ve vilémovské Lodovně.
Sestava Vilémova: Bednář – Hyka, Šmalcl, Špinka – Greňo (2’ Lehrl), Vlk, T. Jägr, Svoboda, Kotiš (ŽK) – Kurel (ŽK – 66’ Kessler) a Čuda (78’ J. Jägr). Připraveni byli ještě gólman Janda a lehce zraněný Hejl.
Nejlepší hráči podle diváků: Kotiš (Vilémov), Kühn (Brozany); ŽK 3-3; rohy 9-3; držení míče 60 – 40 %; fauly 11:13; střely na bránu 9:3, mimo bránu 11:5.  Ve šlágru kola byli domácí výrazně lepší SK Stap Tratec Vilémov – FK Sokol Brozany 4:2 (2:0)

cuda

Jakub Čuda sice ohrožoval soupeřovu branku, vstřelit gól se mu však nepodařilo. Foto: tf