Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Pomozte zachránit Dolský mlýn

Již od roku 2004 se pokouší Správa Národního parku České Švýcarsko zpomalit chátrání Dolského mlýna.
Bohužel, nedisponuje takovým finančním obnosem, který by jí stačil na provedení všech potřebných prací odbornou firmou, a proto se Správa NP České Švýcarsko obrací s prosbou na všechny ty, kterým osud této památky není lhostejný, aby jí pomohli Dolský mlýn zachránit.
Během dvou sobot, 19. května a 16. června 2007, se na Dolském mlýně budou konat dvě brigády. Velkým problémem areálu mlýna je totiž znesnadněný průtok vody. Při natáčení proslulé pohádky o Pyšné princezně došlo k demolici objektu hotelu, jehož rumiště dnes překrývá půl dlážděné cesty, po které odtéká voda při deštích a táních do dolního náhonu. Proto je nutné rozebrat a odstranit cihlové zbořeniště. Každý může pomoci podle svých sil. Stačí mít chuť, čas a pracovní rukavice, bude-li někdo navíc vybaven i lopatou, krumpáčem a kolečkem, půjde to ještě rychleji. Sraz je vždy v 9.00 hodin přímo u mlýna. Ti, kdo přijdou hned ráno, mohou podniknout i krátkou prohlídku s výkladem o historii objektu.
Těší se na Vás Dolský mlýn a Natalie Belisová z Národního parku České Švýcarsko (tel.: 737 276 859, e-mail: n.belisova@npcs.cz).

Tisk Tisk | E-mail E-mail