Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Pietní akt na rumburském hřbitově k uctění památky obětí osvobození města polskou armádou

Starosta města Rumburk Ing. Jaroslav Sykáček, zástupce polského vojenského atašé Zbigniew Debski a vedoucí konzulárního oddělení velvyslanectví Polské republiky Aurelia Krinicka se ve středu 9. května zúčastnili u památníku padlých vojáků na rumburském hřbito-vě pietního aktu k uctění památky obětí osvobozovacích bojů o Rumburk v posledních dnech II. světové války.
Pietního aktu se také zúčastnili zástupci Českého svazu bojovníků za svobodu, další významné osobnosti města a občanská veřejnost. Čestnou stráž u hrobu padlých bojovníků drželi rumburští skauti.
Dojemnou náladu mezi přítomnými umocnilo vystoupení dětského pěveckého sboru Šenováček, který zazpíval v českém i polském jazyce.
Starosta města Ing. Jaroslav Sykáček poděkoval všem přítomným za jejich účast a projevy úcty k těm, kteří za naši svobodu položili své životy. Zdůraznil, že bychom ani po 62 letech od konce největšího světového válečného konfliktu v dějinách lidstva neměli zapomínat nejen na ty, kteří proti zlu bojovali, ale ani na ty, kteří za hrůzami druhé světové války stáli. „Mějme stále na paměti zkušenosti našich předků a bojujme proti zlu již v jeho zárodku. Nenechme ho rozhořet a nedovolme, aby zničilo životy naše a též životy a budoucnost našich dětí,“ zdůraznil Ing. Sykáček.

pietkaoo1
Tisk Tisk | E-mail E-mail