Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Ve Starých Křečanech dokončují rekonstrukci polyfunkčního domu

Již v květnu by měl být zprovozněn nově zrekonstruovaný dům na náměstí ve Starých Křečanech, který město před třemi roky koupilo za půl milionu korun od správce konkurzní podstaty.
Původní hospoda národního podniku Jednota bude nyní sloužit jako veřejná knihovna a internetová kavárna. Důstojné místo pro svou práci najdou v nově vybudované ordinaci dva praktičtí lékaři pro dospělé a jeden pro děti a dorost. Součástí zrekonstruovaných prostor je i nezbytné sociální zařízení pro návštěvníky a personál a nová plynová kotelna.
„Celá rekonstrukce si vyžádala celkem 4,6 milionu korun, z toho přes tři miliony korun získala obec jako dotaci z ministerstva pro místní rozvoj. Vlastní podíl obce činil 1,4 milionu korun,“ vypočítává starosta obce Martin Mänzel, který by rád tuto budovu slavnostně otevřel u příležitosti Dne matek.
„Pokud by vše šlo podle plánu, mohl by být polyfunkční dům v provozu již v polovině května. Ale umím si představit, že by byl otevřen i ke Dni dětí, i to je hezká příležitost,“ dodává.
Ordinace lékaře a knihovna se do nového přestěhují z budovy obecního úřadu, kde sídlily doposud. „Z uvolněných prostor po knihovně a ordinaci lékařů chceme vybudovat jeden až dva moderní byty a další dva byty v obci bychom chtěli ještě letos zmodernizovat,“ plánuje Martin Mänzel.
V nejbližší době hodlá obec zakoupit štěpkovač na výrobu dřevních štěpků, které budou využity při vytápění místní základní školy, a zároveň vedení obce připravuje rekonstrukci střechy a fasády starokřečanského kostela. Tato akce bude stát přibližně dva miliony korun a obec na ní přispěje částkou padesát tisíc korun.

krecany_0

Bývalá starokřečanská hospoda se mění v moderní knihovnu s internetovou kavárnou a důstojným prostředím pro lékaře. Foto: gdo

Tisk Tisk | E-mail E-mail