Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Tradiční maškarní bál Tolštejnského panství

Pan Berka z Dubé se svojí chotí zahájil v sobotu 3. března již 5. maškarní bál Tolštejnského panství, který se konal v kulturním domě v Krásné Lípě. Na úvod vystoupil taneční kroužek Elišky Brábníkové – malé tanečnice a tanečník se mimo jiné rozvlnili také ve stylu Šum svistu. Zvlášť strhující bylo vystoupení „Sester v akci“, které uchvátily všechny přítomné.
Kromě bohaté tomboly se také losovaly vstupenky o hlavní ceny. Letos poprvé byla losována i speciální cena, v níž šťastná výherkyně získala zdarma jednu hodinu výuky dojení koz na kozí farmě Žofín v Horním Podluží.
Hodnoceny byly také všechny přítomné masky, z nichž se na prvním místě umístil značně černý Elvis Presley se svojí netradiční přítelkyní Karkulkou, na druhém místě skončil motýl Emanuel s ochráncem Zorem a na třetím místě Skot, který poodhalil kolínka, a později dokonce vyvrátil, že všichni Skoti chodí pod kiltem „naostro“.
K tanci a poslechu hrála všem přítomným skupina NOVA MIX.
Věříme, že se všichni dobře bavili a byli bychom velmi rádi, pokud by mezi nás příště zavítali i představitelé obcí a měst Šluknovska, pro které především je tento ples pořádán.

Tisk Tisk | E-mail E-mail