Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Starosta Rumburku upozorňuje: „Než něco podepíšete, pořádně si to přečtěte!“

Starosta Rumburku Ing. Sykáček přivítal ve své kanceláři v minulých dnech smutnou návštěvu. Byla jí jedna starší dáma z Rumburku, nájemnice bytu donedávna městského domu, který město prodalo do soukromých rukou.
Noví majitelé domu potom tak, jak jim zákon umožňuje, předložili všem obyvatelům domu nové nájemní smlouvy a ti je v naprosté většině podepsali. Fakt, že zmíněné smlouvy obsahují i podstatné navýšení nájmu, v tu chvíli zřejmě nezaregistrovali.
Zvýšení nájmu se tedy nevyhnula ani tato dáma, pro kterou to bylo rovněž velmi nepříjemným zjištěním. Bohužel chybu, kterou udělala, již nemůže dostatečně napravit. Obrátila se se žádostí o pomoc na starostu města, avšak ani on nic nezmůže proti řádně podepsané a zákonem podložené smlouvě. A ona dáma tak bude muset platit pro ni vysoký nájem nebo si hledat levnější bydlení.
Starosta Rumburku proto varuje všechny občany, aby si při podepisování jakýchkoliv smluv dali velký pozor na to, co vlastně svým podpisem stvrzují, s čím souhlasí a co ze smlouvy vyplývá. „Pokud budete mít při podepisování zejména nájemních smluv nějaké nejasnosti nebo pochybnosti, počkejte s jejich podpisem až do řádného prostudování jejich textu. Pokud budete mít jakékoliv pochybnosti, poraďte se s právníkem či jinou v legislativě znalou osobou a nenechte se zatlačit do kouta. Pokud to bude v mých silách, i já vám rád poradím, na co si máte dát pozor,“ navrhuje starosta Ing. Sykáček. „Nikdy však s podpisem jakékoliv smlouvy nepospíchejte,“ zdůrazňuje starosta.

Tisk Tisk | E-mail E-mail