Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Poliklinika v Rumburku hledá nového vlastníka, nastává stěhování lékařů

Vlastník budovy rumburské polikliniky v Jiráskově ulici 1. Zdravotní Rumburk a.s., která je také vlastníkem Lužické nemocnice v Rumburku, se rozhodl tento objekt prodat. Mnozí lékaři, kteří mají v této budově pronajaté ordinace, nechtějí riskovat, že s nimi nový vlastník ze dne na den ukončí nájemní smlouvy a raději si hledají nová působiště. Po novém roce by tak na pěší zóně vedle Lékárny U Jelena měla otevřít svou novou ordinaci MUDr. Vavříková. Praktičtí lékaři MUDr. Straka a MUDr. Malečková se přestěhují jen přes ulici a dál budou působit v Jiráskově ulici v čísle 1. Zubní lékaři MUDr. Havlová a MUDr. Vodvárka budou ordinovat v nově vybudovaném polyfunkčním domě na bývalém rumburském tržišti. Sem bude přestěhována i zubní laboratoř a od pátku 8. prosince zde bude fungovat kardiologická ambulance MUDr. Petra Vondráčka a imunologická a alergologická ordinace MUDr. Richterové.
Ředitel 1. Zdravotní Rumburk a.s. Ing. Pavel Lampa však ujišťuje ty lékaře, kteří v budově polikliniky zůstávají, že nemusí mít obavy z náhlého vystěhování. „Valná hromada naší akciové společnosti rozhodla prodat tuto budovu a přestěhovat ředitelství Lužické nemocnice a celý správní úsek do areálu chirurgického oddělení v ulici U Nemocnice. Nový vlastník, který budovu polikliniky odkoupí, ji však bude kupovat i se všemi námi uzavřenými smluvními závazky a je jeho povinností je dodržet nebo svým partnerům dát regulérní výpověď. Společnost 1. Zdravotní Rumburk a.s. neukončila žádný nájemní vztah s nikým z našich smluvních partnerů a ani nedala pokyn k jeho ukončení a vystěhování. Pokud je důvodem k opuštění polikliniky jen obava z nového vlastníka, pak není v našich silách tento problém řešit,“ dodává Ing. Pavel Lampa.

Největší stěhování lékařů tak nastane až po novém roce na přelomu ledna a února. Do konce tohoto roku zůstává zatím vše při starém.

krakonosovo

Do nově vybudovaného polyfunkčního domu v Rumburku na místě bývalé tržnice se již stěhují první privátní lékaři. Foto: gdo

Tisk Tisk | E-mail E-mail