Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Budoucí sestřičky spatřily v Domě světla temnoty lidského života

Říjnový výlet do Prahy znamenal pro studenty třetího ročníku Střední zdravotnické školy v Rumburku setkání s lidmi postiženými jednou z nejzhoubnějších nemocí moderní doby, nákazou virem HIV a nemocí AIDS.
Budoucí sestřičky navštívily pražský Dům světla, který slouží takto postiženým lidem. Pomoc, informace a podporu jim zde poskytují pracovníci tohoto zařízení v klidném prostředí, ve kterém je všem klientům zajištěno soukromí a diskrétnost.
Součástí exkurze byla i přednáška a beseda HIV/AIDS, při níž se posluchači blíže seznámili s odbornými pojmy, se způsoby přenosu viru HIV, s možnostmi ochrany proti nakažení virem HIV, ale i s tím, jak se žije s HIV infekcí a jak žít a nemít strach z člověka infikovaného tímto virem. Přednáška byla obohacena prací s dokumentárními fotografiemi a zpracováním dokumentárního materiálu.
Besedu vedl interaktivním způsobem HIV pozitivní lektor Vláďa, který otevřeně hovořil o svých pocitech a zkušenostech ze svého života s nemocí.
Každý 210. u nás testovaný člověk je HIV pozitivní a lidí nakažených virem HIV v Česku v posledních třech letech rychleji přibývá,“ zaznělo z Láďových úst.
Co říci závěrem? Po dvou hodinách odjížděly rumburské studentky z pražského Domu světla s tím, že pro ně přestala být HIV infekce něčím velmi vzdáleným a osobně a citově se zcela jistě dotkla snad každé z návštěvnic tohoto domu.

Bezplatná nonstop linka AIDS pomoci 800 800 980

Tisk Tisk | E-mail E-mail