Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Poslední dva velké soudní spory Města Rumburk v majetkových záležitostech skončily smírem

Po téměř dvanácti letech ukončilo Město Rumburk dohodou o narovnání dva vleklé soudní spory s rumburskou firmou ABX spol. s r.o. a spor s paní Ludmilou Živnou o restituční nároky. Rok a půl trvala jednání vedená místostarostou města Darkem Švábem se zástupcem společnosti Ing. Romanem Oujezkým a výsledkem je nejen ukončení sporu, ale především narovnání vztahů.
Jsem velmi rád, že se podařilo po tak dlouhé době narovnat vztahy mezi městem a jedním z nejvýznamnějších zaměstnavatelů v Rumburku,“ říká Darek Šváb. „Kromě toho je přínosem našich jednání i podepsání smluv o prodeji pozemků z vlastnictví města právě této společnosti v ulici Plynární, kde bude firma moci dále rozvíjet své aktivity,“ dodává.
Vstřícný a profesionální přístup zástupců společnosti ABX Ing. Romana Oujezkého a pana Jaroslava Vomely byly základem pro rozumné vyřešení sporu a díky tomu podle mého názoru obě strany více získaly, než ztratily,“ oceňuje Darek Šváb.
Společnost ABX spol. s r.o. Rumburk vznikla v roce 1992. Tehdy společnost zaměstnávala dvacet zaměstnanců a roční produkce čtyř typů kamen dosahovala celkově cca 300 ks.
Dnes společnost zaměstnává více než 300 zaměstnanců ve výrobních závodech v Rumburku a ve Varnsdorfu. Roční produkce kamen v posledních letech přesahuje hranici 25 tisíc kusů a kromě České republiky jsou významnými odběrateli zákazníci v Německu, Rakousku, Itálii, Řecku, Švýcarsku, Holandsku, Belgii, Švédsku, Finsku, Polsku, Slovensku, Litvě, Lotyšsku, Bělorusku, Rusku, USA a dalších zemích.

Tisk Tisk | E-mail E-mail