Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburk nemá o školáky nouzi

Rumburští se nemusí bát, že by museli zavírat školy z důvodu nezájmu žáků. Podle zprávy Odboru školství MěÚ Rumburk je žáků dostatek a všechny školy splňují podmínku průměrného počtu žáků na třídu.
Město Rumburk je zřizovatelem tří základních škol. Devítiletou Základní školu Tyršovu navštěvuje 459 žáků v devatenácti třídách, t.j. průměr 24,2 žáka na jednu třídu. Z celkového počtu žáků je 78 dojíždějících. Nejvíce přespolních je ze Starých Křečan (44), nejdelší cestu má žák z Mikulášovic.
Do dvaceti tříd Základní školy U Nemocnice chodí 492 žáků, z toho jich 33 dojíždí. Průměr na třídu je 24,6 žáka. Mezi dojíždějícími převažují děti z Jiříkova (13), ale jsou zde i děti z Rybniště, Šluknova nebo Varnsdorfu.
Pouhých sto žáků v pěti třídách navštěvuje ZŠ Vojtěcha Kováře. Průměr na třídu činí 20 žáků. Do školy dojíždí 14 žáků, a to převážně z Krásné Lípy, Jiříkova a Starých Křečan.
Na území města je i jedna soukromá základní škola, a to ZŠ Pastelka, s.r.o. V tomto školním roce do jejích lavic zasedlo 59 žáků (průměr na třídu je 11,8 žáka), z toho je 14 prvňáčků. Celkem do této školy z okolních obcí dojíždí 14 dětí. Měsíční školné na této škole je 500 korun.
Jen v Rumburku zasedlo letos do lavic prvních tříd 125 prvňáčků. Z devátých tříd odešlo 119 žáků. Na osmileté gymnázium nastoupilo z pátých tříd celkem dvacet dětí z Rumburku, čtyři ze ZŠ Tyršova, osm ze ZŠ U Nemocnice, pět ze ZŠ Vojtěcha Kováře a tři ze ZŠ Pastelka.

Tisk Tisk | E-mail E-mail