Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz
Tištěné noviny 18/2006 | 13. 10. 2006 | Sport

Mikulášovický Tomáš Fúsek se stal znovu mezinárodním mistrem

Košice • Po nepříliš vydařené jarní části domácích soutěží outdoor runningu se podařilo mikulášovickým běžcům doladit formu na výtečnou a při nejvyšších soutěžích se rozhodně neztratili. Do české reprezentace se pro letošní rok vešli i tři sportovci z Mikulášovic, kteří startovali v elitních kategoriích žen a mužů, a také jeden mladší dorostenec. Hned po příjezdu do slovenských Košic okolní příroda napovídala, že terén bude velmi náročný na fyzickou připravenost všech závodníků. Kromě fyzičky však rozhodují v náročném a členitém terénu i zkušenost a taktika, které nejlépe ze všech zvládl Tomáš Fúsek a při svém dvanáctém mezinárodním startu si připsal další vítězství.
Extrémně náročný horský terén s převýšením více jak 260 metrů, s častým zdoláváním vodních překážek, kamení a padlých stromů zvládl s dvouminutovým náskokem před svými pronásledovateli. V kategorii žen si neméně dobře vedla jeho životní partnerka, mistryně sportu Květa Zrzavá, která si třetím místem udržela kontakt s letošní ženskou elitou. Mladší dorostenec Tomáš Le Van svým prvním reprezentačním startem naznačil, že do budoucna je potřeba počítat s jeho výsledky. Obsadil pěkné páté místo a získal řadu mezinárodních zkušeností.
Nyní se členové sportovního oddílu TOM Mikulášovice chystají uzavřít mistrovskou sezonu v Kralovicích u Plzně, kde budou startovat na domácím šampionátu smíšených dvojic. Na start se samozřejmě postaví i dominující pár v této kategorii a bude se snažit ostatním znepříjemnit cestu k medailím.

fusek_0

Dvanáctinásobný účastník mezinárodních soutěží Tomáš Fúsek si připsal další cenné vítězství. Foto: archiv

Tisk Tisk | E-mail E-mail