Pozvánka na Dětskou akademii ve Zhořelci

Tištěné noviny 17/2006 | 26. 9. 2006 | Kultura

V prostorách Přírodovědného muzea ve Zhořelci bude 22. září 2006 zahájen již čtvrtý semestr zdejší Dětské akademie. Akademie se koná jednou nebo dvakrát měsíčně střídavě na Vysoké škole nebo v Přírodovědném muzeu ve Zhořelci. Přednášky jsou vhodné pro děti ve věku od 8 do 12 let. Podobně jako opravdoví studenti děti obdrží studijní průkaz a po úspěšném absolvování Akademie absolventský diplom. Přednášeno je v německém, polském nebo českém jazyce, přičemž je zajištěn simultální překlad do všech těchto jazyků.
Témata přednášek jsou velmi pestrá. Univerzitní a vysokoškolští docenti a profesoři z Německa, Polska a České republiky provádějí experimenty před zraky malých studentů, otevírají dětem nevídané světy různorodých vědeckých oborů, promítají jim filmy z vlastních vědeckých expedicí. V září pozveme děti na krátkou cestu naším slunečním systémem. Následovat bude říjnová hodina kreslené řeči a poodhalíme také některá tajemství fyziky. V listopadu navštívíme univerzitu komiksových hrdinů a v prosinci si budeme lámat hlavu nad tím, proč pinguini nemají studené nohy.
Pokud Vám tedy, milí rodiče, také pomalu dochází odpovědi na ta věčná dětská proč, navštivte s Vašimi zvídavými potomky naše překrásné a starobylé město Zhořelec a nechejte je hledat vlastní odpovědi na jejich otázky, zdokonalovat se v cizích jazycích, setkat se s dětmi z jiných zemí, pocítit vysokoškolskou atmosféru na vlastní kůži a sbírat jistě spoustu dalších cenných zkušeností.
Podrobné informace naleznete na webových stránkách www.hs-zigr.de  nebo www.hs-zigr/bildung/ka . Na této adrese se také můžete přihlásit k Dětské akademii. Účast na této akademii je bezplatná.

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://rn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://rn.rumburk.cz/2006/09/26/pozvanka-na-detskou-akademii-ve-zhorelci/