Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburské finále v Německu

Ještě ani nestačil zaschnout inkoust na jedničkářském vysvědčení našich judistických mláďat Judoklubu Rumburk, a už na ně čekal hned první den prázdnin úspěšný start v zahraničí. Cenné medaile, tentokrát keramické, vybojovali na silně obsazeném „Internationales Pokalturnier“ v německém Görlitz.
I zde vyhrála zcela jistě svou váhu do 28 kg Klára Stodůlková, když všechny své soupeřky porazila před uplynutím časového limitu. Dan Helikar a David Lichtenberk startovali ve třináctičlenném poli ve váze do 32 kg a rovněž oni porazili všechny své soupeře, ale měli s nimi více práce než Klárka. Nakonec se spolu, k naší radosti, utkali ve finále, kde po velmi pěkném boji plném zvratů a technických akcí zvítězil David Lichtenberk na wazaari (7 b). O úrovni a zajímavosti tohoto utkání svědčí fakt, že celá hala sledovala toto utkání, ačkoliv současně probíhaly zápasy na dalších třech žíněnkách a po skončení zápasu oba naši borci sklidili zasloužený potlesk! Naši čtveřici doplnil nejmladší účastník Mirek Horák ve váze do 26 kg. Ve své skupině po jednom vítězství a dvou porážkách skončil na 3. místě a do semifinále nepostoupil. U něho, vzhledem k tomu, že nastupoval proti starším věkově i „služebně“, nás více než výsledek zajímal jeho způsob boje a v tom nezklamal. Snažil se o techniky cvičené v trénincích, což je dobrý předpoklad postupného zlepšování. Jeho výsledky teprve přijdou.
V nedělním pokračování turnaje nastoupili v kategorii starších žáků další dva borci Judoklubu – Honza Havlas a Tomáš Rákosník. I oni nastoupili ve stejné váze do 55 kg, ale zde k rumburskému finále nedošlo. Oběma mezi patnácti startujícími k němu chyběl jen krůček. Podlehli finalistům, a tak oba získali 3. místo. Celková bilance Judoklubu, šest závodníků, z toho dvakrát 1. a 3. místo a jednou 2. místo na mezinárodním turnaji je výborná. Věříme, že podobných výsledků budou naši chlapci a děvčata dosahovat i po prázdninách.

Tisk Tisk | E-mail E-mail