Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz
| 8. 8. 2006 | Nezařazené

Nechte mapu doma aneb s průvodcem po Českém Švýcarsku

Dva nové průvodcovské okruhy krajinou Českého Švýcarska připravila pro tuto turistickou sezónu 2006 obecně prospěšná společnost České Švýcarsko. Všem návštěvníkům a turistům budou až do 24. září o sobotách a nedělích přiblíženy krásy i tajemství jedinečné krajiny Českého Švýcarska v okolí Jetřichovic a Kyjova.
Průvodcovské trasy jsou především určené aktivním zájemcům o tento region, kteří se chtějí dozvědět něco více o tomto přírodně cenném území. Okruhy jsou středně náročné, tj. od 3 do 10 kilometrů, vhodné jak pro jednotlivce, tak i pro skupiny. Během průvodcovského okruhu se účastníci dozví jednak základní informace o historii i současnosti regionu a národního parku, velká pozornost je věnována tématům z oblasti fauny, flóry, ochrany přírody i kulturních památek.
Více informací poskytuje Informační středisko Národního parku České Švýcarsko v Krásné Lípě (tel. 412 383 413) nebowww.ceskesvycarsko.cz.

  • Po stopách nejstaršího průvodce Českým Švýcarskem za knížecími vyhlídkami
    10 kilometrů dlouhá, středně náročná trasa (cca 4 hod.). Sraz každou sobotu v 10.00 hod. u Informačního střediska Národního parku České Švýcarsko v budově Lesní správy. Objednávky možné na tel.: 412 383 413, informace@ceskesvycarsko.cz, nebo přímo na IS Jetřichovice v budově Lesní správy. Cena: dospělý 50 Kč, dítě 30 Kč (od 2 do 12 let), rodina 100 Kč (4 členové).
  • Kyjovskou skalní stezkou k Jeskyni víl aneb geoturistický okruh
    Dvouhodinový, středně náročný výlet, přibližně 3 kilometry. Sraz každou neděli v 10.00 hod. na parkovišti u restaurace Fakulta v Kyjově. Objednávky na tel.: 412 383 413, informace@ceskesvycarsko.cz, nebo přímo na IS Saula a Krásná Lípa. Cena: dospělý 50 Kč, dítě 30 Kč (od 2 do 12 let), rodina 100 Kč (4 členové).

Minimální poplatek musí být uhrazen za 4 dospělé osoby, tj. 200 Kč. Mimo tuto základní nabídku si lze objednat jakoukoliv trasu na klíč – do 30 osob. Cena stanovena individuálně. Trasy 1, 2 lze objednat i na jiné dny, než je uvedeno.

Tisk Tisk | E-mail E-mail