Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Malí rybáři trumfují své dospělé vzory

Na jiříkovském rybníku Ostrovní se 24. června konaly závody pro nerybáře. Podmínkou pro vítězství bylo samozřejmě chytit co nejvíce ryb. Navíc základem pro dobrou náladu a stimulem k dosažení nejlepších výsledků byla možnost ponechat si jednu chycenou mírovou rybu. A to na závodech běžné není, jen u nás v Jiříkově. Musíme říci, že mnozí závodníci chytali o hodně úspěšněji než odborníci na rybářských závodech pro členy Rybářského svazu.
1. místo obsadil p. Mikeš, který chytil 556 cm ryb, z nich 11 kaprů! (První cena: oběd v restauraci Pod Splávkem, Jiříkov.) 2. p. Krejčí, 196 cm; 3. Skramužská, 187 cm. V kategorii „dětí“ se místa rozdělila takto: 1. Vyšohlid, 140 cm; 2. Vajdová A., 123 cm; 3. Vajdová K., 78 cm.
O den později proběhly na rybníku Cihelna závody mládeže o cenu MO ČRS Jiříkov. Závody byly organizovány za pomoci časopisu Rybolov a distributora rybářských potřeb GULL, který dodal jako ceny naviják, prut, podběrák, rybářské křeslo, vezírky, krabičky s háčky a vlasci. Klání proběhlo mezi osmi nejlepšími mladými sportovci z Jiříkova a Rumburka. A opět účastníci svými výsledky překvapili vedení kroužků mládeže, protože množství ryb chycených dětmi by mohla závidět většina dospělých rybářů.
1. Cvrček (Jiříkov), 349 cm chycených ryb; 2. Grešner (Rumburk), 329 cm; 3. Hauzer (Rumburk), 307 cm.
Dále se umístili Havel, Oplt (oba Jiříkov), Petrásek, Klement (oba Rumburk), Sedláček (Jiříkov).