Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Nový tiskařský stroj zkvalitní výuku

Střední odborná škola mediální grafiky a polygrafie v Rumburku získala nový moderní tiskový stroj KBA Performa 66-2, který byl do provozu slavnostně uveden ve čtvrtek 22. května.
Tento stroj byl pořízen v rámci projektu „Posílení odborných vzdělávacích kapacit v oboru tiskař“, který je z 80 % financován ze strukturálních fondů Evropské unie, z 12 % z prostředků Ústeckého kraje a ze zbývajících 8 % z Ministerstva pro místní rozvoj ČR.
Stroj za více jak šest a půl milionu korun vyrobila a dodala německá firma KBA – Grafitec, dříve Dobrušské strojírny, vítěz veřejné soutěže, která své stroje úspěšně vyváží do všech zemí Evropy, ale také do Argentiny, Mexika a dalších zemí Latinské Ameriky.
Nový dvoubarvový tiskový stroj KBA PERFORMA 66-2 se systémem centralizovaného řízení a kontrolou tiskového procesu GrafiControl je stroj nejvyšší kvality a podle vrchního mistra odborného výcviku Petra Ryšána přispěje ke zvýšení kvality výuky nejen studentů této střední školy, ale i absolventů vzdělávacích kurzů z řad učitelů a mistrů odborného výcviku. Škola se totiž stala spoluzakladatelem Centra celoživotního vzdělávání Šluknovského výběžku, v jehož rámci bude zajišťovat vzdělávání dospělých v oblasti polygrafie.
S troškou nadsázky lze říci, že rumburská „polygrafka“ si tento stroj nadělila jako dárek k 25. narozeninám, které slaví v tomto roce.
Za poslední čtvrtstoletí prošla škola významnými změnami, především v obsahu a pojetí výuky, ale také ve vybavení školy. Postupně se podařilo nahradit staré počítače sloužící k výuce novými, zastaralý hardwarový RIP pro obsluhu osvitové jednotky byl nahrazen novým softwarovým RIPem, který je již schopen obsluhovat CTP zařízení, které bude nutné pořídit nejdéle do dvou let. Zároveň probíhala modernizace kuchyně a jídelny, prostor pro výuku a dvou učeben, které byly vybaveny audiovizuální technikou. Technologie školy byla doplněna o tiskárnu pro digitální nátisk a spolu s novým tiskovým strojem Performa 66-2 tvoří kvalitní vybavení, které je běžné v moderních tiskárnách a reklamních agenturách. Úroveň vzdělávání studentů na této škole patří mezi nejvyšší v republice a její absolventi jsou žádanými odborníky v oboru.

kba_web

Ředitel rumburské „polygrafky“ PaedDr. Svatopluk Kubeš (vlevo) a marketingový manažer KBA-Grafitec s.r.o. Ing. Jiří Buchta při oficiálním uvedení nového tiskového stroje KBA Performa 66-2 do provozu. Foto: gdo

Tisk Tisk | E-mail E-mail