Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

V Krásné Lípě otevřeli druhý dům pro seniory

Krásná Lípa • Primátor Ústí nad Labem a člen správní rady o.p.s. České Švýcarsko Petr Gandalovič spolu se starostou Krásné Lípy Zbyňkem Linhartem v sobotu 6. května slavnostně zahájili provoz nového domu s pečovatelskou službou v Krásné Lípě.
V úvodním proslovu zdůraznil Petr Gandalovič viditelné úspěchy krásnolipské radnice, která dokázala ve velmi krátké době postavit již druhý dům sloužící k příjemnému bydlení seniorů. Dokázala tak spolu s výstavbou dalších dvou nových bytových domů a rozsáhlými úpravami volných ploch zcela změnit dříve šedivé a nehezké sídliště v moderní, upravenou a velmi pěknou část města. Poté popřál starosta Krásné Lípy Zbyněk Linhart obyvatelům domu všechno dobré v jejich novém domově a spolu s primátorem také zasadili mladou lípu v blízkosti domu.
Po celou dobu slavnostního aktu hrála na krásnolipském sídlišti ve skvělé a uvolněné atmosféře hudební skupina Funny Orchestra, na řadu přišlo také předávání kytiček obyvatelkám obou domů s pečovatelskou službou a nezbytné slavnostní přípitky s primátorem. „Petr Gandalovič jezdí do Krásné Lípy pravidelně, je také členem správní rady naší obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko, takže je o dění v celém regionu dobře informován. Nás může jen těšit, že opakovaně vyjadřuje podporu aktivitám, které realizujeme a že je ochoten se na nich aktivně také podílet,“ říká tajemník MěÚ Krásná Lípa Jan Kolář.
Zbytek sobotního odpoledne strávil Petr Gandalovič prohlídkou Krásné Lípy a zejména jednotlivých staveb projektu Centrum Českého Švýcarska. Navštívil sportovní areál a prohlédl si výstavbu základů nového Infocentra Českého Švýcarska na náměstí. Zavítal také na staveniště budoucího centra služeb a seznámil se i s budováním naučné stezky po okolí města a budoucí sítě cyklostezek.
Podvečer poté věnoval posezení u táboráku s dětmi, které se účastnily soutěže Zelená stezka – zlatý list na terénní základně ČSOP Tilia v Krásném Buku.

gandalovic_web

U domu s pečovatelskou službou vysadil Petr Gandalovič se starostou Krásné Lípy Zbyňkem Linhartem symbol města – lípu. Foto: P. Pešek

Tisk Tisk | E-mail E-mail