Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburský kickboxer míří do světa

rambic_web Ze skromných tréninkových podmínek v Domě dětí a mládeže v Rumburku se na výsluní českého kickboxerského sportu vyšvihl teprve čtyřiadvacetiletý Rumburák Pavel Tóth. Přestože je na velkých soutěžích bojového umění teprve nováčkem, na dubnovém Národním poháru v Brně se ve full-contactu probojoval až do finále, v němž se utkal se zkušeným Uřičárem, který boxuje za evropskou ligu. Teprve tomuto soupeři Pavel Tóth podlehl a ze soutěže si odvezl krásné stříbro. To přidal do sbírky ke zlatu, které vybojoval v prosinci na Vánočním turnaji v Mostě.
Pavel začal ve svých třinácti letech nejdříve trénovat karate, později však, díky svým kamarádům, přešel na kickbox. Zkušenosti z velkých turnajů získává teprve dva roky, a proto je jeho druhé místo z Brna velkým úspěchem. Cílem mladého bojovníka je účast v širší reprezentaci České republiky. Pak by mohl získat vlastního trenéra a i zájem sponzorů, bez nichž by Pavel nemohl sport provozovat, by byl větší. „Tento sport má na Šluknovsku poměrně dost příznivců, ale žádný tým. Proto musí být Pavel registrován v klubu v Mariánských lázních,“ říká Pavlův kamarád Zdeněk Kamenický a netají se tím, že tento stav není zrovna ideální. „Uvažujeme o tom, že bychom i v Rumburku založili klub kickboxu, kde by mohl být registrován nejen Pavel, ale i naši další borci. Ale vše je zatím ve stádiu jednání,“ dodává Zdeněk Kamenický.
Pavel zatím trénuje dvakrát týdně v Domě dětí a mládeže v Rumburku a v posilovně pana Vondráka, kterou mu majitel umožnil navštěvovat zdarma v rámci sponzoringu. Díky vstřícnosti dalších sponzorů, například Mirko Bernase, Jiřího Matějčka, Jindřicha Streckera, Stanislava Pecháče a Dušana Zápotockého, může Pavel nejen trénovat s kvalitní výzbrojí, ale i se zúčastňovat vrcholových závodů.
Pokud jednání o založení klubu bojových umění v Rumburku budou úspěšná a klub zde bude založen, přispěje to nejen k dalšímu rozšiřování tohoto sportu, ale i ke kvalitnějšímu zázemí dnešních kickboxerů ze Šluknovska.

Tisk Tisk | E-mail E-mail