Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Projekt pro nezaměstnané „Aktivní padesátka“ přináší výsledky

Jedním z úkolů pracovnic projektu „Aktivní padesátka“ je navštěvovat zaměstnavatele, kteří chystají změny ve své organizaci, s nimiž je spojeno propouštění zaměstnanců. Mnozí z nich pracují v dané organizaci dlouhodobě a propuštění je pro ně velmi stresující a ocitají se pod psychickým tlakem. Pro tuto ohroženou skupinu zaměstnanců, kterým je více než padesát let, poskytuje projekt „Aktivní padesátka“ širokou nabídku svých služeb.
Smyslem návštěv u zaměstnavatelů je co nejdříve propouštěné zaměstnance kontaktovat, nejlépe již ve výpovědní lhůtě, a co nejdříve s nimi pracovat tak, aby nenastala prodleva s jejich včasným umístěním na trhu práce. I zaměstnavatelé jim mohou pomoci např. tím, že jim umožní hledat zaměstnání ve výpovědní lhůtě, návštěvy rekvalifikačního kurzu nebo půjčí firemní techniku (PC) pro hledání nové práce přes internet.
Pracovnice projektu navštívily již několik zaměstnavatelů ze Šluknovska. Mezi prvními Bekon, a.s., Šluknov, Velvetu, a.s., Varnsdorf, STAP, a.s., Vilémov, TOS, a.s., Varnsdorf. „Se všemi zaměstnavateli máme velmi pozitivní zkušenosti. O projekt, který by propouštěným zaměstnancům mohl pomoci, se všichni živě zajímali,“ zdůraznila asistentka případového manažera Mgr. Dana Pivrncová a dodala, že zaměstnavatelé při schůzkách obdrželi Personální příručku a letáky s informacemi o projektu, jeho aktivitách a kontakty na pracovnice projektu. Zároveň vyjmenovala i typy služeb, které jsou pro budoucí klienty projektu připraveny. Svépomocné kluby, např. v Rumburku to bude v dubnu již sedmý klub, kde jsou pro klienty připraveny infor-mace, přednášky, interaktivní akce, besedy a tipy, jak se orientovat v současných možnostech zaměstnanosti. Dále v Občanské poradně Rumburk mohou využít poradenství specialisty, který jim může pomoci s pracovně-právními vztahy nebo s prací na internetu, který klienti mohou v OP Rumburk využít při hledání zaměstnání. V neposlední řadě je pro skupinu padesátiletých připraveno individuální poradenství každé pondělí od 10.00 do 12.00 hod. a od 13.00 do 16.00 hod. na ÚP Rumburk, kde manažer projektu pomůže každému klientovi nastartovat novou profesní kariéru a další půl rok mu intenzivně pomáhá s hledáním pracovního uplatnění, výběrem vhodného rekvalifikačního kursu a vytváří jeho portfolio k naplnění osobního plánu, s cílem co nejdříve najít uplatnění na trhu práce. „Úspěšně spolupracujeme s rumburskou pobočkou ÚP Děčín, jejíž pracovníci nám velice pomáhají. Rovněž spolupracujeme i s OHK v Děčíně. Zaměstnavatele budeme navštěvovat i nadále, nejdříve ve Šluknovském výběžku, později i v Děčíně a v jeho okolí. Rovněž 1. klub pro nezaměstnané nad 50 let byl již otevřen v Děčíně v občanském sdružení Slunečnice,“ doplnila Mgr. Dana Pivrncová.
Projekt „Aktivní padesátka“ je spolufinancován evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

Tisk Tisk | E-mail E-mail