Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Zachránil topící se ženu

Mimořádnou statečnost projevil Jaroslav Ferenc z Krásné Lípy, který v sobotu 4. února kolem 14. hodiny zachránil topící se ženu z Kyjovské vodní nádrže.
Žena spadla do vody poté, co se pod ní prolomil tenký led přímo u výpusti přehrady. Pan Ferenc, který v té době kolem procházel se skupinou turistů, si všiml topící se ženy a bez jediného zaváhání pro ni do ledové vody skočil a vytáhl ji ven. Chvíli nato si pro ženu přijeli se dvěma osobními automobily příbuzní a odvezli ji. Smutné je to, že podle svědků nechali příbuzní ženy jejího zachránce stát promáčeného a promrzlého na hrázi, nepostarali se o něj a ani slovy díků za záchranu jejího života příliš neplýtvali.
Tajemník Městského úřadu v Krásné Lípě Jan Kolář si odvahy Jaroslava Ference cení: „Je to velmi odvážný člověk, který projevil velkou statečnost a rozhodnost v kritickou chvíli,“ a dodal, že krásnolipská radnice k jeho odvaze nemůže zůstat lhostejná. „Starosta města Zbyněk Linhart chce v nejbližších dnech osobně panu Ferencovi za jeho příkladný čin poděkovat a ocenit ho.“

Tisk Tisk | E-mail E-mail