Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

V obřadní síni Městského úřadu v Krásné Lípě vystavuje rumburská výtvarnice

Mgr. Ivana Frimlová – Doležalová vystudovala učitelství a působí na prvním stupni Základní školy U Nemocnice v Rumburku. Své výtvarné založení začala rozvíjet intenzivněji od roku 1999. Zpočátku vystavovala opakovaně v rumburském muzeu se spolkem výtvarníků Šluknovska. Do povědomí veřejnosti se dostala v roce 2003 výstavou v „Galerii Na schodech“ v rumburském domě kultury s názvem „Rumburk a okolí v proměnách ročních období“. Jarmila Pěčková o jejích půvabných kolorovaných kresbách tehdy napsala: „Poznáte něžně barevnou paletu autorčinu, udiví vás přesnost detailu, jedinečnost sdělení a jste obdarováni hlubokým vztahem Ivany Doležalové k domovu – k městu, ke krajině…“. Výstava byla později přenesena do výstavní síně CHKO Labské pískovce v Děčíně. Její kresby znázorňující důvěrně známé dominanty obce (zámek, Starou rychtu, Anenský vrch) zdobí také Obecní úřad v Lipové.
V létě 2005 vytvořila pro Krásnou Lípu cyklus 24 obrázků, který nazvala „Krásná Lípa a okolí“. Malebné krásnolipské náměstí, Sněžná, Kyjov, Jetřichovice atd. budou počátkem března vystaveny v obřadní síni Městského úřadu v Krásné Lípě. Každý vnímavý návštěvník si jistě odnese v paměti srdce ten „svůj“ obrázek.
Výstavu pořádá Město Krásná Lípa, Spolek přátel Krásnolipska a Dům kultury Rumburk od 7. do 17. března v obřadní síni Městského úřadu v Krásné Lípě. Otevřeno bude ve všední dny od 11 do 16 hodin a v sobotu od 9 do 11 hod.

Tisk Tisk | E-mail E-mail