Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Poslanci na návštěvě Šluknovského výběžku

Do Šluknovského výběžku zamířili 15. 2. poslanci Výboru pro evropské záležitosti poslanecké sněmovny, kteří přijali pozvání od svého kolegy a člena této komise, varnsdorfského starosty Ing. Josefa Poláčka. Součástí jejich třídenního programu 41. výjezdního zasedání byla schůzka s hejtmanem Ing. Jiřím Šulcem, prohlídka strojírenské firmy TOS Varnsdorf a.s. a návštěva Vyšší odborné školy a Střední průmyslové školy ve Varnsdorfu, kde se poslanci seznámili s aktivitami a úspěchy školy a hovořili se studenty o problematice EU.
Na pracovním setkání se starosty Šluknovského výběžku proběhla diskuse o problematice dopravy ve výběžku (a to i mezinárodní) a samozřejmě o zdravotnictví a mezinárodní spolupráci. Poslanci byli vyzváni, aby společně s německou stranou našli vůli jednat o společné koncepci řešení těchto problémů. Vyhraněný byl i čas na návštěvu Národního parku České Švýcarsko a hlavně prohlídku zrekonstruované rozhledny Hrádek ve Varnsdorfu, kde je čekalo setkání s vedením města a následná procházka ke státní hranici.
Setkání se zúčastnil i rumburský starosta Jaroslav Sykáček. „Měli jsme možnost pohovořit s poslanci o problémech Šluknovska a jeho specifikách. Věříme, že až příště budou ve sněmovně o něčem rozhodovat, tak s vědomím, že nějaké Šluknovsko existuje, že má své problémy a specifika, že to již pro ně nebude neznámý pojem. A že i v tomto smyslu bude tato návštěva pro Šluknovsko přínosem,“ doufá Jaroslav Sykáček.

Tisk Tisk | E-mail E-mail