Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Šetrná turistika bez hranic v praxi

Krásná Lípa • Obecně prospěšná společnost České Švýcarsko a Tourismus-verbad Sächsische Schweiz, česká a německá destinační agentura, se v lednu účastnily v Drážďanech druhého největšího veletrhu cestovního ruchu „Dresdner Reisemarkt“ ve východním Německu, aby zde poprvé prezentovaly regiony Saské a České Švýcarsko ve společné expozici jako jednotnou turistickou destinaci. Veletrh byl určen nejširší veřejnosti, jejíž celková návštěvnost přesáhla 30 tisíc.
„Jedním z našich hlavních cílů je zajistit systém přeshraniční dopravy tak, aby se návštěvník jedinečné krajiny Českosaského Švýcarska dostal rychle a pohodlně ke svému turistickému cíli, a to s využitím k přírodě šetrných hromadných dopravních prostředků, jakými jsou vlak, ekobus či lodní doprava,“ sdělil Marek Mráz, ředitel obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko.
„Vytváříme jednotnou destinaci Českosaské Švýcarsko a navazujeme tak na nejlepší tradici z dob počátků turistiky v oblasti před dvěma sty lety. Chceme nabídnout turistické balíčky návštěvníkům z České republiky, Německa i dalších zemí tak, abychom jim usnadnili orientaci ve výběru správné trasy a současně nabídli to nejlepší na území obou národních parků i mimo ně,“ prohlásil Tino Richter, jednatel Turistického spolku Saské Švýcarsko (Tourismusverbad Sächsische Schweiz).
V závěru společného tiskového prohlášení obou vystavovatelů prozradil Jiří Rak, manažer obchodu a cestovního ruchu obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko, jak na to: „Partnerství se Saským Švýcarskem již přináší účinnou společnou prezentaci na webových stránkách www.ceskesvycarsko.cz a www.saechsische-schweiz.de a koordinaci činnosti informačních středisek v Krásné Lípě a Bad Schandau. Již v letošní sezoně zajistíme pravidelnou autobusovou linku Národním parkem České Švýcarsko, čímž doplníme již provozované každodenní spojení vlakem mezi Děčínem a Bad Schandau. Vydáme také řadu česko-německých propagačních materiálů, včetně informačních panelů na vybraných nádražích, a podpoříme tak rozvoj cestovního ruchu v Ústeckém kraji. Potvrdíme tak významné místo tohoto kraje v oblasti turistiky přesahující hranice České republiky, které mu právem náleží.“

Tisk Tisk | E-mail E-mail