Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Krásná Lípa – lepší místo pro život

Krásná Lípa • Unikátní projekt „Centrum Českého Švýcarska“ za více než 160 mil. Kč je zhruba v pětině své realizace. Podle starosty města Zbyňka Linharta, který je zároveň hlavním manažerem projektu, probíhají zatím jednotlivé investiční akce uspokojivě: ,,Nový dům na náměstí má základy a přípojky, budoucí centrum služeb má již novou střechu a jsou hotovy bourací práce, za tělocvičnou stojí nová sportovní hala a všechny další práce se opět rozeběhnou ve velkém na jaře 2006,“ uvedl Z. Linhart.
Projekt, nad kterým převzal záštitu ministr zahraničních věcí ČR Cyril Svoboda a který podporuje také ministr životního prostředí Libor Ambrozek, by měl podle vedení krásnolipské radnice významnou měrou přispět k zásadnímu oživení tohoto, prozatím poněkud opomíjeného regionu.
Na realizaci projektu „Centrum Českého Švýcarska“ získalo město dotace ze strukturálních fondů EU i státního rozpočtu ČR.
Až bude v polovině roku 2007 vše hotovo, nabídne Krásná Lípa svým občanům a návštěvníkům mnoho nových služeb a aktivit, největší sportovní are-ál v regionu, zcela novou multifunkční budovu infocentra na náměstí, zrekonstruovanou bývalou továrnu, ve které vznikne centrum služeb, nové cyklostezky ve městě, naučnou stezku po okolí města a mnoho dalšího.
„Věřím, že tento kraj i jeho obyvatelé mají šanci na kvalitnější život. Tento největší projekt v historii města je realizován pod heslem: Krásná Lípa – lepší místo pro život,“ uvedl starosta města Zbyněk Linhart.

Tisk Tisk | E-mail E-mail