Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Soutěže o Českém Švýcarsku mají své vítěze

V sobotu 28. listopadu proběhlo v Kulturním domě v Krásné Lípě slavnostní vyhlášení šesti soutěží o Českém Švýcarsku, kterému přihlíželo na 150 dětí a dospělých za přítomnosti zástupců hlavních organizátorů, jako byl starosta města Krásné Lípy Zbyněk Linhart, ředitel obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko Marek Mráz, Richard Nagel – zástupce Správy Národního parku České Švýcarsko a Jan Eichler – předseda Českého svazu ochránců přírody Tilia.
Letošního ročníku o Českém Švýcarsku se zúčastnilo celkem 566 soutěžících, kteří se zapojili do následujících šesti soutěží: turisticko – znalostní soutěž Stromokazova kletba (2. ročník), literární soutěž (2. ročník), vědomostní soutěž (5. ročník), fotografická soutěž (6. ročník), výtvarná soutěž (6. ročník) a počítačová soutěž (2. ročník). Velmi zajímavých výsledků se dosáhlo v počítačové soutěži, kde žáci z 20 základních a středních škol vytvořili celkem 32 počítačových prezentací na téma „Po stopách odpadů“. Vítězem se stal tým žáků z gymnázia Děčín, kteří se v ozvučené a video prezentaci zabývali také tématem, jak správně a účelně třídit odpad. Za jejich kvalitní výkon jim byla udělena hodnotná cena – stolní počítač. Také vědomostní soutěž zaměřená a vyhlášená u příležitosti letošních pátých narozenin Správy Národního parku České Švýcarsko se těšila velkému zájmu veřejnosti. Zúčastnilo se jí na 350 osob, mezi kterými byli dokonce účastníci z Ostravy či z Přerova a nejstaršímu soutěžícímu bylo úctyhodných 71 let.
Mezi tradičně oblíbené patří již šestý rok soutěž výtvarná a fotografická. Tématem pro objektiv amatérských snímků se stalo město Krásná Lípa a jeho okolí. Porota složená ze známých fotografů Českého Švýcarska Zdeňka Patzelta a Václava Sojky vybírala ze 70 snímků a nakonec vybrala vítěze v této soutěži a zároveň majitele nového fotoaparátu – Jiřího Pokorného z Kolína za snímek „Náměstí v Krásné Lípě po dešti“.

Blahopřejeme všem vítězům, děkujeme všem soutěžícím za účast a aktivitu a těšíme se na další ročník soutěží o Českém Švýcarsku.

Tisk Tisk | E-mail E-mail