Rumburské školačky projevily velký soucit a odvahu

Tištěné noviny 24/2005 | 11. 1. 2006 | Zprávy a publicistika

Neobyčejnou odvahu projevily žákyně šesté třídy Šarlota Brabcová, Lucie Kazberuková a Markéta Běláčová ze ZŠ U Nemocnice, které v pondělí 5. prosince v odpoledních hodinách spatřily v Plynární ulici v Rumburku volně pobíhajícího psa, který honil srnečku. Dívky se nejdříve snažily pomocí klacků psa odehnat, v tom jim pomáhal i řidič osobního vozidla, který kolem projížděl. Přesto však byla jejich snaha marná. Zdivočelý pes srnečku zranil a ta zůstala bezmocně ležet v příkopě.
Dívky se tedy snažily vyrozumět pracovníky UNILESU, myslivce, Městskou policii i Policii ČR v Rumburku. Nakonec byl na místo vyslán pracovník mysliveckého sdružení, který psa odehnal. Život zraněné srnečky byl díky statečnosti dívek zachráněn.
Vedoucí obvodního oddělení Policie ČR mjr. František Dvořák popsal jednání dívek v dopise adresovaném řediteli školy U Nemocnice Jaroslavu Dubovi a v jeho závěru ho požádal o poděkovaní statečným žákyním: „Předejte, prosím, poděkování uvedeným dívkám jménem Policie ČR za jejich projevenou odvahu a za lidský přístup ke zraněnému zvířeti,“ píše se v děkovném dopise.

Vytisknuto z webu Rumburské noviny: http://rn.rumburk.cz

URL příspěvku: http://rn.rumburk.cz/2006/01/11/rumburske-skolacky-projevily-velky-soucit-a-odvahu/