Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Adventní nabídka nových publikací v krásnolipském informačním středisku

V informačním středisku v Krásné Lípě jsou celoročně návštěvníkům nabízeny vybrané publikace a upomínkové předměty se zaměřením na přírodu, turisti-ku a kulturní památky. I v čase adventním má informační středisko připraveno pro své návštěvníky knižní novinky s výše uvedenou tématikou.
Nejčerstvější novinkou je kniha „Kryštofovo údolí“ od známého autora Miloslava Nevrlého, která je věnována přírodním zajímavostem obce, ležící již téměř půl tisíciletí v ještědských horách v hlubokém údolí říčky Rokytky. Kniha je citlivě doplněna skvělými fotografiemi Siegfrieda Weisse. Další novinkou je praktický průvodce dříve opomíjené krajiny Šluknovského výběžku, v minulosti nazývané „Českým Nizozemím“, jež zahrnuje i příhraniční oblasti východního Saska a Lužice. Průvodce „Šluknovsko“ vydalo nakladatelství Olympia minulý měsíc. Obdivovatele rozhleden jistě potěší bohatě ilustrovaná kniha autora Jana Nouzy „Rozhledny Čech, Moravy a Slezska“. Jan Nouza je mimo jiné i spoluautorem dokumentárního pořadu „Rozhlédni se člověče“, natočeného Českou televizí.
Kromě již zmíněných novinek je zde připravena široká nabídka publikací, map a suvenýrů. Navíc je možné v tomto období zhlédnout výstavku „Staročeské Vánoce“, instalovanou krásnolipským folklorním souborem „Dykyta“.

Tisk Tisk | E-mail E-mail