Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Vánoční výstavní trhy v Rumburku

Již pošesté pořádá Dům kultury v Rumburku spolu s římskokatolickou farností v sobotu 3. 12. a druhou neděli adventní 4. 12. od 10 do 16 hodin „Vánoční výstavní trhy“, prodejní přehlídku lidové a umělecké tvorby výtvarníků Šluknovského výběžku. V předchozích letech jste měli možnost navštívit je na faře na Dobrovského náměstí, loni se však již konaly v ambitech rumburské Lorety. Nebylo tam tak příjemné prostředí, ale působil zde genius loci třísetleté, postupně restaurované památky.
V polovině letošního roku vznikla v loretě, v prostorách bývalého informačního střediska „GALERIE LORETÁNSKÁ“, kterou si zde zřídila jedna z regionálních výtvarnic Marcela Ullmannová (květinové stromky a suché vazby) z Jiřetína pod Jedlovou. V galerii dává prostor k celoročnímu vystavování hlavně výtvarníkům z našeho okolí. Marcela Ullmannová se stala pro letošní rok hlavní organizátorkou Vánočních výstavních trhů, které budou umístěny nejen v galerii, ale veřejnost se bude moci seznámit s nově přístupným prostorem nad galerií. Postará se také o vánoční výzdobu v loretě a o příjemné prostředí a teplo pro vystavující umělce i návštěvníky.
Rumburské vánoční výstavní a prodejní trhy mohou být dobrou inspirací při nákupu jedinečných vánočních dárků, které vyšly z šikovných rukou našich umělecky založených spoluobčanů a které udělají radost citlivým a vnímavým duším. A pokud již máte dárky nakoupené, srdečně Vás zveme k prohlídce galerie, prostor lorety a překrásného Betléma v přilehlém kostele sv. Vavřince.
Tradičně vystavují: keramiku M. Leberová (dílna Parsifal) a J. Král, dřevořezby K. Stehlík a K. Kříž, malbu na dřevě B. Štísová, K. Fabiánová a M. Malá, malbu na hedvábí J. Drdová a Z. Menclová, zdobení perníků H. Dvorská a J. Uhlířová, paličkování J. Piště-ková, šperky M. Tomančáková, textilní hračky pí Kacafírková, malbu na skle M. Appeltová, výšivky H. Štěpánková, P. Musilová a B. Pokoráková, a děti z domu dětí a mládeže, ÚSP, chráněných dílen i Salesiánského střediska mládeže.

Tisk Tisk | E-mail E-mail