Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Mladí redaktoři chtějí pomáhat dětem z dětských domovů

Redakce školního časopisu VOŠ a SPŠ ve Varnsdorfu „Čus“ a školní časopis Biskupského gymnázia „Vřískot“ přistoupily na projekt Aliance Školních Časopisů (AŠČ) a dohodly se na vydávání společného časopisu.
Redakční rady si od tohoto projektu slibují, že náplň časopisu bude pestřejší, čtenáři více informovaní a že klesnou náklady na tisk. Společnými silami se také pokusí pomoci dětem z Dětského domova v Rumburku při jejich volnočasových aktivitách a se vzdělaností. AŠČ by chtěla spolupracovat i s personálem dětského domova, takže by vždy na svoji schůzi pozvali zástupce, aby jim pomohl sestavit „nákupní lístek“. Děti tak dostanou to, co potřebují a co jim udělá radost. Docílí se tak vzájemné spokojenosti obou stran.
Zástupci obou redakčních rad chtějí navštívit Dětský domov v Rumburku již 2. prosince. Pro děti mají připravený program, který sestavila redakce časopisu Vřískot.
Aliance Školních Časopisů přichází s výzvou, aby se i ostatní školní časopisy připojily k pomoci dětem z dětských domovů. Aby se pokusily zpestřit a zkvalitnit využití jejich volného času a pomohly jim s rozšiřováním jejich znalostí a dovedností.

Tisk Tisk | E-mail E-mail