Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

EKO-Pátek s Pastelkou

Ekologická výchova si klade za cíl probouzet v lidech zájem o přírodu a všechno živé kolem nás. Učí vnímat v souvislostech, ve vzájemné harmonii používat cit i rozum, chovat se odpovědně ke světu, lidem a přírodě. Důležitá je vlastní zkušenost a prožitek, protože teprve to, co blíže poznáme, dokážeme lépe vnímat a také bránit.
A právě takovou zkušenost a prožitek máme z pátku 7. října. První a druhá třída ZŠ Pastelka se zúčastnila eko-akce pořádané DDM Rumburk. Žáci třetí až páté třídy zahájili tento den besedou na téma „Jak se chovat v lese, co do lesa nepatří a třídění odpadu.“ Po besedě vyjeli vlakem na Valdek a vybaveni igelitovými taškami a rukavicemi se vydali pěšky přes les z Valdeku, přes Hartu až k Zámečku u Rumburku. Úkol zněl: vyčistit les kolem lesní cesty!
Žáci se do úkolu pustili s nadšením. Jejich pobíhání po lese a sběr skla, plechovek, PET lahví, igelitů i počítačových součástek připomínal práci pilných mravenců. V cíli, na dvoře ZŠ Pastelka, nasbíraný „lesní“ odpad roztřídili do barevných popelnic.
Tak, les jsme vyčistili, a teď jsme se pustili do další akce. Až se nás zima zeptá: „Co jste dělali na podzim?“, my jí odpovíme: „Sbírali jsme žaludy a kaštany pro lesní zvěř.“
Ivana Geislerová 
vychovatelka ZŠ Pastelka

eko1

Žáci ZŠ Pastelka, vybaveni igelitovými taškami a rukavicemi, čistili les kolem lesní cesty z Valdeku, přes Hartu až k Zámečku u Rumburku.

Tisk Tisk | E-mail E-mail