Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz
Tištěné noviny 19/2005 | 16. 11. 2005 | Sport

Zlato z Loun patří Klárce

Ze své závodnické líhně vyvezl do světa náš Judoklub Rumburk šestici svých „jednoročních mláďat“, která si vyzkoušela další soutěž – tentokrát Velkou cenu v Lounech. Ta se konala v době, kdy starší kolegové startovali na Hrách mládeže Euroregionu Labe. A ani tentokrát se naše mláďata mezi ostatními neztratila.
Ve své váze do 27 kilogramů (7 závodníků) zvítězila celkem jistě Klára Stodůlková, a to plným počtem deseti bodů ve všech svých zápasech a vybojovala tak 1. místo.
Ve váze do 30 kg jsme mezi jedenácti borci měli hned trojnásobné zastoupení. Dan Helikar zde skončil na druhém místě, když ve finále v naprosto vyrovnaném souboji s teplickým Hališem prohrál nejtěsnějším způsobem – výrokem rozhodčího (na 1 bod). Adam Fryč skončil na 3. místě a David Lichtenberg, který vybojoval vůbec své první zápasy v životě, na 5. místě, když i on jeden zápas vyhrál.
Zbývající dva naši závodníci, Michal Brož a Dominik Tomek, startovali v sedmičlenné skupině ve váze do 35 kilogramů. Lépe se dařilo Dominikovi, který vybojoval třetí místo, Michal s jedním vítězstvím skončil pátý.
Celkový výsledek, tedy jedno první, druhé a dvě třetí místa, je možno považovat za úspěšný. Více nás však těší aktivní způsob boje všech našich závodníků, zejména Klárky a Dana, kteří budou náš Judoklub Rumburk reprezentovat na velkém mezinárodním turnaji v Paříži koncem října.

judoa

Trenér P. Hynais se svými ,medailemi obtěžkanými „ovečkami“, před halou v Lounech. Zleva Klárka Stodůlková, Daniela Helikar a Adym Fryč. Foto: jkr

Tisk Tisk | E-mail E-mail