Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz
Tištěné noviny 19/2005 | 16. 11. 2005 | Sport

Streetbalový turnaj zaznamenal v letošním roce rekordní návštěvu

Již šestý ročník streetballového turnaje se uskutečnil v neděli 11. září 2005 na hřištích ZŠ U Nemocnice v Rumburku. Pořadateli byli tradičně oddíl basketbalu TJ Rumburk pod vedením Ing. Nedvídkové a Adam Nedvídek. I při šestém ročníku přálo pořadatelům počasí, a tak mohli náhodní kolemjdoucí spatřit už po osmé hodině ráno na hřištích první natěšené hráče. O hodinu později již bylo plno i kolem hřišť. Takovou účast hráčů i diváků tento turnaj ještě nezažil! Jen účastnických tříčlenných družstev bylo 24 a k tomu připočtěme více než 200 diváků, kteří přicházeli v průběhu celého dne. Znovu se ukázalo, že basketbal má v našem městě zázemí a dlouholetá činnost basketbalového oddílu nese své ovoce. Ale nejen z řad současných i bývalých oddílových členů se skládala družstva, která bojovala v několika kategoriích. Dorazili i hráči z Varnsdorfu, Nového Boru, Prahy, i z řad občanů Varnsdorfu z Mongolska. A to od těch úplně nejmladších v kategoriích do 16 let až po ty nejstarší dospělé hráče. Nechyběli ani „lovci talentů“, kteří na tomto turnaji tradičně vyhledávají posily do svých oddílů.
Líté boje družstev s roztodivnými názvy přinesly nakonec tyto výsledky: žáci a žákyně r. 91 a mladší – 1. družstvo nejmenších rumburských děvčat pod názvem XXX, 2. Vanďáci (Varnsdorf), 3. Buldoci (Rumburk); ženy nad 17 let – 1. Streeters (Rumburk), 2. Vilma (Rumburk), 3. Crazy Frog (Varnsdorf); muži do 16 let – 1. Krvavý vemena (Varnsdorf), 2. Bambuča (Rumburk), 3. Degešpasma (Varnsdorf); muži 16 – 21 let – 1. Název týmu (Praha), 2. Mangas (Varnsdorf), 3. Ballers (Nový Bor); muži nad 21 let – 1. Kuželky (Rumburk), 2. Street Fighters (Varnsdorf), 3. Nike (Varnsdorf).
Celý turnaj už tradičně podpořilo finančním příspěvkem Město Rumburk, Ing. Karel Vojta věnoval všem hráčům speciální triko s logem letošního ročníku turnaje (výtvarná práce Martina Reina), společnost Mühl Product and service, s.r.o. zajistila skvělé ceny. V neposlední řadě se na organizaci turnaje podílela celá řada dobrovolníků, kterým tímto patří náš dík. Za rok při sedmém ročníku se těšíme opět nashledanou.

Tisk Tisk | E-mail E-mail