Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Příjemná atmosféra za otevřenými dveřmi

Občanské sdružení Agentura Pondělí uspořádalo v minulém týdnu v Denním centru v Rumburku Den otevřených dveří. Sociální a pracovní asistenti a klienti tu v roli průvodců seznamovali ná-vštěvníky s činností agentury. Agentura Pondělí realizuje tréninkový program pro zdravotně postižené klienty podpořený prostředky EU Phare a Program podporované zaměstnávání, financovaný z grantu Ústeckého kraje.
Součástí Dne otevřených dveří byla výstava fotografií Ivany Adámkové zaměřených na Program podporovaného zaměstnávání. V zahradních prostorách bylo možné ochutnat a posedět si u různých druhů čajů, odreagovat se při nízkých lanových aktivitách, popovídat si o možnostech stavění ze slámy, a také slyšet krásné tóny citery Michala Müllera.
„Den otevřených dveří jsme pořádali poprvé a netušili jsme, zda o akci tohoto typu bude zájem. Jsme velmi spokojeni. Mezi početnými návštěvníky Dne otevřených dveří byli klienti ústavů sociální péče i lidé žijící ve svých domovech, jejich rodinní příslušníci, představitelé města Rumburk a Krásná Lípa, naši kolegové ze spolupracujících organizací, žáci a studenti škol z Rumburku a Šluknova, zaměstnanci Úřadu práce v Rumburku a sociálního odboru Městského Úřadu v Rumburku, a také další lidé, které zaujala naše činnost,“ zhodnotila úspěšnost celé akce Monika Lampová, vedoucí Agentury Pondělí.
Dnem otevřených dveří se občanské sdružení Agentura Pondělí Šluknov připojilo k akci Týdny pro duševní zdraví.

Tisk Tisk | E-mail E-mail