Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Pohádky z celé republiky dorazily do Poustevny

Město Dolní Poustevna se již sedm let může pyšnit pořádáním Mezinárodního loutkové festivalu. Divadelní soubory z České republiky, Německa, Polska, Maďarska i Belgie se sem sjíždějí pro radost malých i velkých diváků a pokaždé přivezou něco nového, víc zábavného nebo pohádkového.
Naštěstí se dolnopoustevenští organizátoři umí o radost podělit, a tak se malá divadelní představení s papírovými, dřevěnými a hadrovými figurkami hrají nejen v jiných městech Šluknovského výběžku, ale například i v německém Bad – Schandau, Reinhardsdorfu, Sebnitz a dalších městech.
Třídenní přehlídky 7. Mezinárodního loutkového festivalu se zúčastnilo přes deset divadelních souborů, odehrálo se na tři desítky divadelních představení, které navštívily stovky diváků. Jeden z divadelních souborů přijel potěšit i malé pacienty na dětské oddělení Lužické nemocnice v Rumburku. S představením „Papírové pohádky“ zde vystoupila Pavlína Kordová se svým divadélkem Kordula z Liberce.
Vystoupení loutkových divadel na dětském oddělení Lužické nemocnice v rámci loutkového festivalu se již pomalu stávají tradicí.
„Radost dětem musíme rozdávat všude, nejen v divadlech, ale především tam, kde ji potřebují nejvíce, a to jsou právě nemocnice,“ říkají organizátoři loutkového festivalu.

divadloa

Pavlína Kordová se svými papírovými pohádkami potěšila nemocné děti na dětském oddělení Lužické nemocnice.

Tisk Tisk | E-mail E-mail