Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kdo používá mafiánské praktiky?

Byla v tom závist, pomsta nebo jen snaha zničit konkurenci? Kdo zapálil a proč? Na to se ptá již od soboty 11. září majitel autoservisu na Krásnolipské ulici, kterému neznámý žhář podpálil jeho dílnu.
Přesně v 1.44 hod. dostali rumburští hasiči hlášení, že v autoservisu na Krásnolipské ulici hoří. Po příjezdu k požáru zjistili, že z výloh autoservisu, které rozmetal výbuch po celé ulici, se valí hustý černý dým. Původní domněnka, že šlo o výbuch plynu, se naštěstí nepotvrdila, ale později se zjistilo, že došlo k výbuchu několika PET lahví naplněných benzínem. Ty také způsobily požár hned na několika místech.
Celý interiér budovy byl zničen, hasiči museli strhnout i část střechy a sádrokartonový strop v zadním traktu, pod kterým se požár šířil a kde došlo ke značnému poškození střešního trámoví. Navíc panovala obava, že požár zachvátí i přilehlou obytnou budovu, takže jejím obyvatelům bylo doporučeno, aby své byty opustili, dokud nebude dům mimo nebezpečí.
U požáru zasahovaly dvě posádky rumburských hasičů, dále hasiči z Varnsdorfu a z Jiříkova. Při zákroku museli použít dýchací přístroje a přetlakový ventilátor pro vytlačení kouře z hořícího objektu.
Požár se podařilo uhasit v půl páté ráno, ale ještě v šest a v osm hodin ráno se hasiči vrátili, aby provedli kontrolu požářiště. To potom předali v půl deváté nešťastnému majiteli.
V autoservisu se v té době naštěstí nevyskytovaly žádné automobily, takže škoda podle prvních odhadů je sto tisíc korun, ke zranění osob nedošlo. Případ úmyslného žhářství nyní řeší rumburští kriminalisté.

Tisk Tisk | E-mail E-mail