Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

České Švýcarsko navštívil srbský ministr Popovič

Národní park České Švýcarsko a jedno z jeho nejnavštěvovanějších zákoutí – Hřensko navštívil v úterý 15. září srbský ministr pro vědu a životní prostředí Alexandr Popovič.
Nejvíce se zajímal o způsob ochrany přírody, systém managementu v národních parcích ČR i o využití národního parku pro turistický ruch.
Spolu s ředitelem odboru globálních vztahů Ministerstva životního prostředí ČR panem M. Pastvinským navštívil Alexandr Popovič informační středisko NP České Švýcarsko, kde ho přivítal ředitel obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko Marek Mráz. Jejich rozhovor se věnoval způsobu financování této obecně prospěšné společnosti, který lze označit z mnoha hledisek za modelový mimo jiné i tím, že sdružuje prostředky z evropských i mezinárodních fondů, privátních společností, vlastního hospodaření a další veřejnou podporu.
Posléze se vzácné návštěvy ujal ředitel Správy Národního parku České Švýcarsko Zdeněk Patzelt a turisticky atraktivní jízdou na lodičkách je provedl v malebných soutěskách říčky Kamenice tzv. Edmundovou soutěskou. Zajímavý výlet byl pak ukončen slavnostním obědem na Mezné.
Za poslední půlrok je to po návštěvě ministra životního prostředí České republiky Libora Ambrozka a ministra zahraničních věcí České republiky Cyrila Svobody již třetí ministerská návštěva v Českém Švýcarsku.

ministr1

Srbský ministr (v bílé košili s brýlemi) při projíždce na lodičkách v Edmundově soutěsce. Foto: Z. Patzelt

Tisk Tisk | E-mail E-mail