Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Rumburské slavnosti předčily očekávání

Rumburk je městem, jehož více jak sedmisetletá historie více či méně ovlivňovala dějiny nejen Šluknovska, ale i celého Českého i Saského Švýcarska. Během svého dlouhého života prožil Rumburk své vzestupy i pády, prosperitu i úpadek. V posledních několika letech však Rumburk opět nabývá na významu, rozkvétá do krásy a stále více se stává centrem nejen kulturního a společenského dění, ale i průmyslu a obchodu.
Právě proto uspořádali rumburští ke konci srpna Slavnosti města Rumburka, které měly být oslavou města a pomyslnou tečkou za letošním létem. Předčily však očekávání, a to nejen diváků, ale i samotných pořadatelů.
Perfektní organizace, výběr kvalitních a zajímavých hostů a zábavných představení a her, dostatek chutného a lákavého občerstvení a v neposlední řadě i pěkné počasí přispělo ke spokojenosti všech přítomných.
Slavnosti zahájil starosta města Ing. Jaroslav Sykáček svým triumfálním příjezdem v kočáře na Dobrovského náměstí v doprovodu členů „Řádu černých rytířů“, do jejichž rukou vložil skleněný klíč města Rumburka a tím celé slavnosti odstartoval.
Rytířskou bitvu, řinčení zbraní, mečů a šavlí a bitku panošů vystřídala středověká hudba a tanec luzných panen a princezen. Ti, kteří milují pohádky, si přišli na své při vystoupení „Divadla V Pytli“ s pohádkou pro děti i dospělé s hororovým názvem „Příšera z hrobského jezera“, a ty, kteří si chtěli zatančit, dostalo do varu hudební vystoupení zpěváka Davida Mattiolliho a Ester Ládové. Celé odpoledne bylo prošpikováno celou řadou her a soutěží, a to nejen pro děti, které se například přetahovaly o provaz nebo nafukovaly balónky, ale i pro dospělé, kteří měřili své síly při pití piva „na ex“ a při dalších hrách. Zlatým hřebem večera se stalo ohňové vystoupení, které zanechalo v myslích diváků hluboký a nezapomenutelný zážitek.
Slavnosti města Rumburka proběhly letos poprvé, ale podle ohlasu diváků a návštěvníků je možné, že ne naposledy. Možná se stanou tradicí, která v Rumburku dosud chybí a která bude přinášet radost a zábavu nejen rumburským, ale i přespolním.

sermiri1

Rytířská klání byla jednou z mnoha atrakcí Slavností města Rumburka. Zlatým hřebem večera, který nadchl všechny diváky, se staly nezapomenutelné ohňové tance. Foto D. Zápotocký

Tisk Tisk | E-mail E-mail