Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Nálady hor Lužických očima Jiřího Stejskala

Podívat se na svět očima někoho jiného je vždy velkým dobrodružstvím. Takový zážitek prožívají i návštěvníci výstavy fotografií Jiřího Stejskala, kterou nyní mohou zhlédnout ve výstavní síni Muzea v Rumburku. Smutek, splín, naděje, touha, láska, zamyšlení… to vše jsou pocity a nálady, které na pozorovatele mluví ze všech fotografií tohoto významného fotografa, který v roce 1982 získal za své úspěchy v celostátních a mezinárodních soutěžích titul „Autor Svazu českých fotografů“.
Vystavené fotografie vyprávějí o krásách Lužických hor, o jejich neopakovatelných okamžicích v proměnách času a ročních obdobích a svou obsahovou a formální čistotou vyjadřují úctu a obdiv k přírodě tohoto nádherného území nejsevernější části Čech.
S tvorbou Jiřího Stejskala se setkáváme nejen na výstavách jeho fotografií, ale i v knihách, ve kterých zanechal nesmazatelné otisky svého talentu a mistrovství. Podílel se na knihách o historii Jiřetína pod Jedlovou a Rumburku, je autorem knihy „Deset let obnovy venkova“.
Výstava Nálady hor Lužických potrvá v rumburském muzeu až do 18. září 2005.

Tisk Tisk | E-mail E-mail