Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Letní dvoukolové soustředění Judoklubu Rumburk

Ve stánku rumburských judistů v bývalých kasárnách proběhlo během léta dvoukolové soustředění mladých vyznavačů tohoto bojového umění. V týdenních turnusech se vystřídalo celkem 36 sportovců nejen z Rumburku, ale přijeli i judisti z Litoměřic a Olešnice. Jejich trenéři se zaměřili především na posílení kondice, a tak kromě běžného výcviku čekaly na chlapce i dívky tréninky v rumburském bazénu nebo kon-diční patnáctikilometrové běhy z Rumburku až na Vlčí Horu. Přes náročnost tréninků jim však ještě zbylo dost sil na pilování techniky, někteří borci využili soustředění i pro zakončení zkoušek na vyšší pásek.
Výsledky soustředění mohou posoudit již v září, kdy je čekají první soutěže v německém Freiburgu. Vybraní jedinci pojedou bojovat na konci října do Paříže a ti nejlepší se během podzimu zúčastní série mistrovských soutěží, krajských přeborů mladších i starších žáků.
Největší naděje na zisk drahých kovů na Mistrovství republiky vkládají rumburští trenéři do svých svěřenců Jakuba Hanka a D. Rákosníka, mezi nesporné talenty však patří i devítiletá Klárka Stodůlková, která vloni získala titul krajské přebornice a neméně šikovný a stejně starý David Helikar.
Judoklub Rumburk přijímá od začátku září nové členy v tělocvičně klubu v bývalých kasárnách.

Tisk Tisk | E-mail E-mail