Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Autobusem pohodlně a rychle do všech koutů Českého Švýcarska

Již od začátku srpna funguje mezi Varnsdorfem a Jetřichovicemi nová autobusová turistická linka, kterou ve spolupráci s obecně prospěšnou společností České Švýcarsko a městem Krásná Lípa provozuje Dopravní podnik Ústeckého kraje.
Zatím je v provozu jen zkušebně, a to každou sobotu a neděli od 30. července do 25. září na trase Varnsdorf – Jiřetín pod Jedlovou – Rybniště – Krásná Lípa – Kyjov – Doubice – Rynartice – Jetřichovice, kde je zajištěn přípoj na další autobus do Vysoké Lípy a přes Mezní Louku do Hřenska. Jedná se tak o zcela nové spojení Českým Švýcarskem, které doposud neexistovalo.
„Nová autobusová linka tak významně rozšiřuje nabídku výletů a usnadňuje především turistům, kteří tráví dovolenou v hotelech a penzionech Českého Švýcarska, přístup do Národního parku České Švýcarsko,“ upřesnil manažer turistiky a obchodu Jiří Rak z obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko a dodal: „Druhou novinkou je mikrobusová doprava společnosti Autotrans, která bude jezdit dvakrát denně každý srpnový víkend na trase Krásná Lípa – Zahrady – Vlčí hora – Brtníky – Kopec a umožní tak turistům poznat okolí i těchto obtížně dostupných obcí. Usilujeme o to, aby se všechny zmíněné linky staly každoroční pravidelnou sezónní službou pro turisty Českého Švýcarska a tím byl i podpořen rozvoj cestovního ruchu v tomto regionu.“
Autobusové spoje jedou dvakrát denně (z Varnsdorfu vyjíždí v 8.00 a 13.45 hod., zpět z Jetřichovic v 10.30 a 16.30 hod.) a umožňují tak nástupy na túry Kyjovským údolím nebo z Doubice na Tokáň a do Jetřichovických skal s možností pohodlného návratu na jinou zastávku.

Tisk Tisk | E-mail E-mail