Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kamenický sbírá evropské body

Druhé místo v bodovaném závodě do mistrovství ČR a deváté místo na mistrovství Evropy ESA Challenge s celkovým ziskem deseti cenných bodů jsou poslední velké úspěchy rumburského motocyklového závodníka Libora Kamenického, který jezdí na stroji Mali Jawa třídu Supermono.
Závod na Mosteckém okruhu, kde se současně konaly bodované závody do Mistrovství Evropy i do mistrovství ČR, si Libor Kamenický vychutnával, přestože si v sobotním tréninku vybojoval sedmnáctou startovní pozici.
„Startoval jsem ze sedmnácté pozice a hned po startu, který se mi povedl, jsem se zařadil do čtveřice dalších jezdců, kteří startovali přede mnou,“ vzpomíná Kamenický, který se v dalších deseti kolech cílevědomě a urputně probojovával stále víc a víc do čela závodu.
„Jel jsem dobře a navíc jeden závodník přede mnou z technických důvodů ze závodu odstoupil a jeden havaroval, takže jsem v posledním kole před cílem jel na pěkném devátém místě. A kdybych měl k dispozici ještě jedno kolo, dotáhl bych určitě i jezdce přede mnou a dojel osmý. Ale i tak jsem byl se svým výkonem spokojený, jel jsem životní závod,“ dodává s úsměvem.
V současně probíhajícím bodovaném závodě mistrovství ČR třídy Supermono dojel Libor Kamenický jako nejlepší z Čechů na druhém místě. Místo před ním obsadil Němec Niko Kehrer, který závodí s českou licencí, na paty se Kamenickému nalepil jeho věčný soupeř Johannes Kehrer.
Tohoto úspěchu si Kamenický cení o to víc, že ještě několik dní před samotnými závody v Mostě musel kompletně opravit motor svého stroje po technických potížích v italském Varanu a na mostecký start nastupoval s trochou nejistoty. „Kolizi ve Varanu způsobil pístní čep motoru, který nevydržel nejen náročnou jízdu, ale především nesnesitelné teploty vzduchu, které se vyšplhaly až na čtyřicet stupňů, a dvě zatáčky před cílem praskl,“ vzpomíná na horké italské chvíle Libor Kamenický, který naštěstí tuto havárii „ustál“ a již bez motoru doklouzal do cíle. I s takto získanými třemi body je spokojený.
Do konce seriálu mistrovství Evropy mu nyní zbývají tři závody a na „republiku“ čtyři. Přesto si na stupně vítězů nepomýšlí. „Na začátku sezóny jsem se rozhodl, že pro mě letošní prioritou bude sbírat zkušenosti z evropských závodů a že republiku tentokrát vypustím a budu ji jezdit jen z jakýchsi tréninkových důvodů. Vzhledem k tomu, že některé závody v obou šampionátech spolu kolidují, nemám možnost získat potřebné body, takže letos na nějaký kov pomýšlet ani nechci. To si nechávám až na příští rok.“

Tisk Tisk | E-mail E-mail