Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Šluknovsko opět zažilo Tour de Feminin

Již 18. ročník mezinárodního etapového cyklistického závodu žen proběhl ve dnech 7. – 10. července na silnicích Českého Švýcarska.
První etapa „Okolo Šluknovského výběžku“ dlouhá 111,1 km byla odstartována 7. července z Krásné Lípy. Trasa vedla snad všemi městy Šluknovska a končila opět v Krásné Lípě. Zde byly uděleny ceny vítězkám první etapy. Pohár starosty města Rumburku předal člence družstva vedoucího světový pohár a vítězce rumburské rychlostní vložky Lianě Bahler z Nürbergu tajemník Městského úřadu Rumburk JUDr. Miroslav Majzlík.
O den později čekala závodnice technicky náročnější etapa „Krásnolipské okruhy“ dlouhá 113,6 km. V sobotu jejich připravenost prověřila 21,2 km dlouhá časovka v polské Bogatynii a IV. etapa „Okolo Löbau“.
Závěr závodu se přesunul opět na Šluknovsko. Pátá etapa, dlouhá 99,2 km, s názvem „Labskými pískovci“, byla odstartována 10. července ve Varnsdorfu a končila v Krásné Lípě.
Vítězným družstvem celého mezinárodního etapového závodu Tour de Feminin byl vyhlášen Equipt Nürnberg. Celkovou vítězkou závodu se stala Tina Liebig z Německa.

cyklistka1

Liana Bahler přebírá Pohár starosty města Rumburku. Foto: ak

Tisk Tisk | E-mail E-mail