Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

O mimořádné jízdy autobusů Českým Švýcarskem byl velký zájem

Obecně prospěšná společnost České Švýcarsko spolu s Dopravním podnikem města Děčína uskutečnily 2. července v rámci oslav 55. výročí jeho založení mimořádné bezplatné jízdy autobusové linky Děčín – Hřensko – Jetřichovice – Krásná Lípa, které byly plně obsazeny a během dne se na této trase přepravilo na 300 turistů.
V dopoledních hodinách dorazily tři historické autobusy, dva z nich typu RTO z 60. let minulého století, také na náměstí v Krásné Lípě, kde je již netrpělivě čekali zástupci obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko se starostou města Zbyňkem Linhartem, aby cestující pozvali v krátké přestávce do Informačního střediska Národního parku České Švýcarsko. Odpolední spoje pak byly pro velký zájem posíleny o další – čtvrtý autobus a cestující tak mohli zcela pohodlně vychutnávat jízdu krajinou Českého Švýcarska. Cílem těchto mimořádných linek bylo přiblížit zájemcům méně dostupné končiny nejkrásnějších částí Labských pískovců s možností výletů právě do oblasti zadního Českého Švýcarska – Kyjovského údolí, okolí Krásné Lípy a Doubice, kam běžné spoje nejezdí.
„Mezi priority obecně prospěšné společnosti České Švýcarsko patří znovuobnovení dopravní obslužnosti tohoto regionu a zpřístupnění tohoto zajímavého a jedinečného koutu nejsevernějších Čech především turistům“, řekl manažer turistiky a obchodu zmíněné společnosti Jiří Rak a dodal: „Doufám, že se nám ve spolupráci s Dopravním podnikem města Děčína podaří tyto mimořádné linky zavést jako pravidelné spoje pro návštěvníky i obyvatele Českého Švýcarska.“

Tisk Tisk | E-mail E-mail