Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Jarní radovánky ve farní charitě

S příchodem jara rozkvetla nejen příroda, ale i úsměv na tváři našich klientů. Ti si pro pracovníky klubovny připravili soutěžní odpoledne a jejich program byl do poslední chvíle utajen. „Soutěžící“ čekalo mnoho zajímavých a netradičních disciplín, jako například nejrychlejší pojídač špaget, zpěv hymny, pantomima atd. Pozvání přijala i paní ředitelka, které byla předána kytice jako poděkování za odvedenou práci. Také jsme se byli podívat na Dni otevřených dveří ve šluknovském Klokánkovi, kde se klientům velmi líbilo.
Jako každé jaro, tak i letos jsme několik dní hrabali v parku, ovšem s malou změnou, ne jako dříve v Parku přátelství, ale v Parku rumburské vzpoury. Jak všichni víme, mít zdravé zuby je důležité, a proto i my jsme zajistili preventivní prohlídku u zubní lékařky MUDr. Nykodýmové.
Naším cílem je ochránit děti a mládež před negativními vlivy okolí, ke kterým zajisté patří i šikana, kouření, domácí násilí atd. Proto jsme uspořádali přednášku na toto téma a oslovili paní kpt. Mgr. D. Žákovou z Policie ČR Rumburk a pana nstržm. Z. Bártu z Ústí nad Labem, kteří si o tom s našimi klienty popovídali a předali své cenné rady a zkušenosti.
V pátek 29. 4. jsme uspořádali Rej čarodějnic na dvoře farní charity, opékaly se vuřty a proběhlo i upálení čarodějnice.
V nejkrásnějším měsíci v roce, v květnu, proběhl v klubovně již 3. ročník soutěže UKAŽ, CO UMÍŠ, ve které naši klienti předvádějí své dovednosti. Moderování se ujala děvčata, která navštěvují klubovnu. Nejčastější disciplínou byl tanec a zpěv, soutěžilo se ve dvou věkových kategoriích a vítězové byli oceněni hodnotnými dárky. Poté následovala diskotéka.
Ve svátek všech dětí jsme i my uspořádali soutěžní odpoledne plné zábavy a her. Počasí nám přálo, děti byly zapálené do hry a na každého soutěžícího čekala odměna, kterou si sám odstřihl z „kouzelného stojanu“.
Na závěr je nutno říci, že všechny tyto akce by se neuskutečnily bez pomoci těchto sponzorů, kterým ještě jednou děkujeme: MPSV ČR, Ústecký kraj, MŠMT ČR, Město Rumburk, Mgr. Peroutková, Drogerie Martina, Řeznictví Pod Klášterem.
M. Huruglicová
sociální pracovnice

Tisk Tisk | E-mail E-mail