Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

I malé dítě může zkrotit třeba hrocha

Nové dětské hřiště v zahradě Římskokatolické farnosti na Dobrovského náměstí v Rumburku potěší nejen každé dítě, které si sem přijde hrát, ale i každého kolemjdoucího člověka, který umí ocenit krásné věci. Dřevěná zvířátka, hroch, želva, dřevěný pták v koruně stromu nebo prolézací domeček, to vše rozvíjí bujnou dětskou fantazii a hravost. Hřiště však nabízí ještě více zajímavých atrakcí a v příštím roce se rozšíří o několik nových překvapení.
Počáteční impulz k vybudování tohoto dětského koutku vzešel od PaedDr. Jany Veselé. Za výtvarný návrh a spolupráci na samotné realizaci soch je nutné poděkovat Mgr. Pavlu Kacafírkovi, za řezbářskou realizaci panu Radku Heroutovi.
Ale je ještě mnoho těch, kterým je třeba poděkovat za pomoc materiální i finanční, i za to, že přiložili ruku k dílu. Největšími sponzory farního dětského koutku byla firma Schäffer a Sýkora, Česko – německý fond budoucnosti a firma AWO z Pirny.
Hřiště je určeno všem dětem do šesti let, v areálu se nesmí kouřit, pít alkoholické nápoje a je zde zakázáno venčit psy.

hriste1_1

Několik šikovných a ochotných lidí dokázalo v krátké době vybudovat pro děti pohádkové dětské hřiště. Foto A.K.

Tisk Tisk | E-mail E-mail