Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Kam na prázdniny? Do prázdninové školy tance

Jde o několikaletou akci konanou k potěšení unavených těl a k rekreaci pro ty z vás, které tanec nejen baví, ale kteří chtějí něco udělat pro svoji kondici. Oblíbenost minulých ročníků tkví v připravenosti lektorů a vůbec celé školy tance tak, aby byla schopna zajistit vše potřebné pro celkovou relaxaci a pohodu, a to nejen vašeho těla, ale i duše. Škola se bude konat v areálu hotelu Petra u Slapské přehrady, kde bude připraven taneční parket, na kterém se o vaše pohodlí a taneční průpravu postará tým odborníků: Amparo Nuňes – profesionální tanečnice a choreografka z Chille vyučující flamengo, prof. Taťána Krištůfková – pedagog a choreograf na Taneční konzervatoři a AMU v Praze vyučující flamengo a charakterní tance, PhDr. Renata Janoušková a Martin Pišna – dvojnásobní vicemistři světa v tanečních exhibicích, vicemistři ČR latinsko-amerických tanců, semifinalisté mistrovství Evropy latinsko- -amerických show.

BEZVA PRÁZDNINY
Jde o týden pro rodiče s dětmi, jehož součástí jsou tvořivé aktivity, sporty u vody i ve vodě, ale i programy zaměřené na rozvoj osobnosti obou věkových kategorií. Společně se pokusíme vnímat naše děti nejen jako objekty výchovy, ale jako partnery a rovnocenné spoluhráče. Nelenošme tedy bezúčelně, ale věnujme volný čas svým blízkým a aktivnímu odpočinku v rekreační oblasti u Slapské přehrady v areálu hotelu Petra. Vyučují Jaroslav a Marcela Široký.
Informace
Pohybové studio Impuls
manželů Širokých Rumburk
mob. 602 132 369

***

POHYBOVÉ STUDIO IMPULS
MANŽELŮ ŠIROKÝCH
RUMBURK
MÍŘÍ DO SEKCE MAŽORETEK

Z historie vzniku mažoretek ČR 
První mažoretkové skupiny v naší republice začaly vznikat po roce 1970. Jejich název v té době musel znít „pohybová skupina“. Do roku 1989 byl počet mažoretek, které většinou pracovaly při základních uměleckých školách (tehdy LŠU) velmi sporadický. Skupiny vystupovaly převážně s dechovými orchestry při různých kulturních, společenských a sportovních akcích.
Prudký rozvoj mažoretkových skupin nastal po roce 1990. Mažoretkové skupiny začaly vznikat v různých věkových kategoriích při základních a středních školách, soukromých tanečních školách a studiích, při domech dětí a mládeže, kulturních zařízeních apod. Vedoucí a trenérky skupin začaly vymýšlet nové formy choreografie, nové technické prvky, vybírat zajímavý styl hudby, jiné – módní uniformy nebo různé rekvizity, jako jsou střapce, šátky, deštníky aj. Tím se vytvářely i nové druhy vystoupení, kdy mažoretky již nepochodovaly jen před orchestry. Ale začaly vystupovat ve vymezeném prostoru na moderní choreografii i hudbu.
Tak začaly vznikat první disciplíny, které byly nazvány pochodové defilé a pódiové formace. Později i tak zvané pompony (tj. vystoupení se střapci). To už na sebe nedaly dlouho čekat první soutěže, které se začaly konat ve Štětí (1993) a o dva roky později v Hranicích na Moravě. Zanedlouho poté se objevují první signály k vytvoření centra, které by mažoretky sdružovalo. Sekci mažoretek založila skupina nadšenců – většinou vedoucích mažoretek z celé České republiky. Ustavující schůzka se konala 25. listopadu 1995 v Černém pivovaru v Praze za účasti asi 20 zástupců. Účastníci schválili, aby se mažoretkové skupiny staly součástí Svazu hudebníků ČR, jako samostatný právní subjekt.
Dále byl přijat základní program, jehož cílem bylo nejen organizačně sjednotit a odborně usměrňovat mažoretkové hnutí v ČR jako jednu z nových sportovně-tanečních forem, ale být i odborným a organizačním garantem soutěží a přehlídek v naší republice.
V současné době má Sekce mažoretek více jak 2000 individuálních členů, kteří jsou sdruženi ve více než 100 skupinách v celé ČR.

Součástí sekce by se rádo stalo i pohybové studio Impuls! 
Milé slečny, je-li vám 5 až 14 let a chcete se stát součástí našich týmů, přijďte mezi nás.

***

Pohybové studio Impuls
manželů Širokých
Rumburk
mob. 602 132 369

Tisk Tisk | E-mail E-mail