Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Benteler Automotive Rumburk s.r.o. mezi nejlepšími investory v roce 2004

Nejvýznamnější investoři, kteří se v uplynulém roce rozhodli investovat v České republice do výroby, vývoje či strategických služeb, převzali z rukou českých ministrů ocenění INVESTOR ROKU 2004. Během jubilejního pátého ročníku tohoto ocenění byly na slavnostním ceremoniálu v Trojském zámku v Praze oceněny investiční projekty s největším přínosem pro rozvoj české ekonomiky ve třech kategoriích.
V kategorii „Největší ekonomický přínos – nová investice“ se na druhém místě umístila firma Benteler Automotive Rumburk s.r.o. za projekt výroby náprav a bezpečnostních dílů pro automobily v Rumburku s celkovou investicí 1.574 mil. Kč a s vytvořením 352 nových pracovních míst. Místo před ní obsadila firma Daikin Device Czech Republic s.r.o. za projekt výroby kompresorů v Brně s celkovou investicí 3.765 mil. Kč a s vytvořením 807 nových pracovních míst. Třetí místo patří firmě RWE SCHOTT Solar CR s.r.o. působící ve Valašském Meziříčí.
Ocenění získaly i další firmy, například za největší ekonomický přínos a expanzi a za investice s největším inovačním potenciálem. Zvláštní ocenění Sdružení pro zahraniční investice – AFI za mimořádný přínos pro rozvoj zahraničních investic v České republice obdržel Ing. Pavel Kafka, generální ředitel Siemens s.r.o. a reprezentant Siemens v ČR.
Ocenění INVESTOR ROKU vyhlašuje v rámci programu Partnerství pro podporu přímých zahraničních investic v České republice agentura Czech-Invest společně se Sdružením pro zahraniční investice – AFI, pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu ČR. Do ocenění INVESTOR ROKU jsou zařazeny společnosti, které podaly svůj investiční záměr v roce 2004. Hodnotící údaje vycházejí právě ze záměru společnosti získat investiční pobídky, v němž se společnost zavazuje k investici v určité výši a k vytvoření minimálního počtu nových přímých pracovních míst. Projekty hodnotila komise složená ze zástupců Úřadu vlády, Ministerstva průmyslu a obchodu, Ministerstva práce a sociálních věcí, Ministerstva financí ČR a agentury CzechInvest.

Tisk Tisk | E-mail E-mail