Rumburk.cz RN.Rumburk.cz VstupenkyRumburk.cz DKRumburk.cz SRAS.cz

Atletická družstva mužů a žen TJ Rumburk jsou před rozpadem

Všechna přání, předsevzetí a plány vyslovované před sezónou se ukázaly být skutečně jen zbožnými přáními nemající nic společného s realitou. Vždyť družstvo žen nebylo schopno na prvá dvě kola krajského přeboru družstev vůbec odcestovat a ve třetím, zatím posledním kole závodily pouze dvě závodnice (Winterová, Svobodová), což neumožnilo ani klasifikování družstva. Přitom rumburské ženy vloni tuto soutěž suverénně vyhrály.
Družstvo mužů je na tom jen o málo lépe, tj. zatím na pátém místě, ale zásluhou především hostujících varnsdorfských závodníků Přerovského, Vodičky, Ceplechy a Beneše. Vždyť v prvním kole se z Rumburku nezúčastnil nikdo, ve druhém jen Pavlas a ve třetím Kozler a pozdě příchozí R. Winter. Jejich výsledky na dráze přinesly také jen minimum bodů.
Příčiny tohoto stavu jsou dlouhodobé a obvyklé, tj. naprostý nedostatek trenérů a funkcionářů. To mělo za následek prudký úbytek mládeže v posledních letech, zvýšený „odpad“ v kategorii dorostu a juniorstva pro nedostatečnou trenérskou péči. A to napomáhalo i v prohlubování nespolehlivosti a lenosti trénovat u stávajících členů. Velké naděje vkládané do navrátivších se býv. reprezentantů Mence, Mrštíka, Bodlákové, Štefáčka, Dr. Šulce a dalších se ukázaly jako plané. Nikdo nemá čas. Zbývá doufat, že stávající členové družstev využijí volný prázdninový čas k dlouho odkládanému tréninku a zkusí částečně napravit pověst rumburské atletiky ve čtvrtém a pátém kole. Podmínky pro atletiku jsou v Rumburku poměrně dobré.

Tisk Tisk | E-mail E-mail